Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.03.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 martie 2018, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 41/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.91/2017 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 133 58 24 19 10 11 13 4
- voturi pentru (DA):175 133 - - 19 10 1 10 2
- voturi împotrivă (NU):83 - 55 24 - - 3 - 1
- abțineri:14 - 3 - - - 7 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Cherecheș Viorica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP Abținere
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ionescu George PNL NU
120. Ioniță Antoneta PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lungu Tudorița PNL NU
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR NU
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Mareș Mara PNL NU
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP NU
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Movilă Petru PMP Abținere
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neagu Nicolae PNL NU
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL NU
163. Olteanu Daniel PNL NU
164. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL NU
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Popescu Pavel PNL NU
185. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
186. Preda Cezar-Florin PNL NU
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
191. Prună Cristina-Mădălina USR NU
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
195. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
200. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL NU
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PMP Abținere
209. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simionca Ionuț PMP Abținere
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PSD DA
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL NU
234. Șotcan Theodora PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL NU
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL NU
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
242. Tabugan Ion PMP Abținere
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
248. Toma Ilie PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL NU
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Turcan Raluca PNL NU
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Vasile PNL NU
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL NU
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 iulie 2018, 14:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro