Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2018 > 16:27 Versiunea pentru printare
Luni, 12 martie 2018, ora 16:27

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 585/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:169 83 31 19 13 3 4 13 3
- voturi pentru (DA):103 81 4 - - 3 2 12 1
- voturi împotrivă (NU):51 2 26 19 2 - 1 - 1
- abțineri:13 - - - 11 - - 1 1
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR Abținere
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP -
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Bulai Iulian USR NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Constantin Daniel - Abținere
35. Cosma Lavinia-Corina USR NU
36. Cristache Cătălin PMP NU
37. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL NU
41. Dan Nicușor Daniel USR NU
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Drulă Cătălin USR NU
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
50. Farago Petru UDMR Abținere
51. Florea Oana-Consuela PSD DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
54. Furic Iarco Minoritati DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghe Tinel PNL NU
62. Gheorghiu Bogdan PNL NU
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Gudu Vasile PNL -
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Huncă Mihaela PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Intotero Natalia-Elena PSD DA
75. Ion Stelian-Cristian USR NU
76. Ioniță Antoneta PNL NU
77. Jivan Luminița-Maria PSD DA
78. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru ALDE DA
83. Lungu Tudorița PNL NU
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Lupescu Dumitru USR NU
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Mareș Mara PNL NU
89. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
92. Mihalescul Dumitru PNL NU
93. Mocanu Adrian PMP DA
94. Mohaci Mihai PSD DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nistor Laurențiu PSD NU
103. Niță Nicu PSD DA
104. Olar Corneliu PNL NU
105. Olteanu Daniel PNL DA
106. Oteșanu Daniela PSD DA
107. Paraschiv Rodica PSD DA
108. Pașcan Emil-Marius PMP DA
109. Pau Radu - Adrian PSD DA
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petcu Toma-Florin ALDE DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
114. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
115. Pop Andrei PSD DA
116. Popa Florin PSD DA
117. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
118. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
119. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
120. Popescu Pavel PNL NU
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR NU
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
130. Roman Florin-Claudiu PNL NU
131. Roșca Lucreția PSD DA
132. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
133. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
134. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
135. Seres Dénes UDMR Abținere
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
139. Solomon Adrian PSD DA
140. Stan Viorel PSD DA
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
143. Suciu Matei PSD DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Szabó Ödön UDMR Abținere
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șișcu George PNL NU
148. Șotcan Theodora PSD DA
149. Șovăială Constantin PNL DA
150. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Todor Adrian PSD DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcan Raluca PNL NU
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Varga Glad-Aurel PNL NU
160. Vasile Daniel Minoritati DA
161. Vass Levente UDMR Abținere
162. Velcea Nicolae PSD DA
163. Vexler Silviu Minoritati DA
164. Vîrză Mihăiță PSD DA
165. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
166. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
167. Zainea Cornel USR NU
168. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 21:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro