Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2018 > 16:25 Versiunea pentru printare
Luni, 12 martie 2018, ora 16:25

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 585/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:155 75 29 18 13 3 4 12 1
- voturi pentru (DA):61 - 28 18 10 - 4 1 -
- voturi împotrivă (NU):90 75 - - 3 3 - 9 -
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Benedek Zacharie UDMR NU
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Budăi Marius-Constantin PSD NU
15. Buican Cristian PNL DA
16. Bulai Iulian USR DA
17. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Căciulă Aurel PSD NU
20. Călin Ion PSD NU
21. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
22. Cherecheș Florica PNL DA
23. Chiriac Viorel PSD NU
24. Ciocan Dan PSD NU
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
26. Cobuz Maricela PSD NU
27. Constantin Daniel - Abținere
28. Cosma Lavinia-Corina USR DA
29. Cristache Cătălin PMP DA
30. Csép Éva-Andrea UDMR DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
34. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
35. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
39. Erdei Dolóczki István UDMR NU
40. Farago Petru UDMR DA
41. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
42. Furic Iarco Minoritati NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Camelia PSD NU
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
46. Găină Mihăiță PSD NU
47. Georgescu Nicolae PSD NU
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Gheorghe Tinel PNL DA
50. Gheorghiu Bogdan PNL DA
51. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
52. Gherman Dumitru PSD NU
53. Giugea Nicolae PNL DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
55. Halici Nicușor PSD NU
56. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
57. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD NU
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Intotero Natalia-Elena PSD NU
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Jivan Luminița-Maria PSD NU
64. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
65. Lazăr Sorin PSD NU
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
67. Longher Victoria Minoritati NU
68. Lovin Dumitru ALDE NU
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Lupașcu Costel PSD NU
71. Lupescu Dumitru USR DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Mareș Mara PNL DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
75. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
76. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
77. Mihalescul Dumitru PNL DA
78. Mînzatu Roxana PSD NU
79. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
80. Mohaci Mihai PSD NU
81. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
83. Mușoiu Ștefan PSD NU
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
85. Neagu Nicolae PNL -
86. Neață Eugen PSD NU
87. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
88. Nicolae Andrei PSD NU
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Olteanu Daniel PNL DA
94. Oteșanu Daniela PSD NU
95. Paraschiv Rodica PSD NU
96. Pașcan Emil-Marius PMP DA
97. Pau Radu - Adrian PSD NU
98. Păle Dănuț PSD NU
99. Petcu Toma-Florin ALDE NU
100. Petric Octavian PSD NU
101. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
103. Pop Andrei PSD NU
104. Popa Florin PSD NU
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
108. Presură Alexandra PSD NU
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Anișoara PSD NU
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
113. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
114. Răduț Violeta PSD NU
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
116. Roman Florin-Claudiu PNL DA
117. Romanescu Cristinel PNL DA
118. Roșca Lucreția PSD NU
119. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
120. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
121. Sefer Cristian-George PMP DA
122. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
123. Seres Dénes UDMR DA
124. Simion Lucian-Eduard PSD NU
125. Simonis Alfred - Robert PSD NU
126. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
127. Spânu Ion PSD NU
128. Stan Viorel PSD NU
129. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
130. Stancu Florinel PSD NU
131. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Szabó Ödön UDMR DA
134. Șișcu George PNL DA
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Șovăială Constantin PNL DA
137. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
138. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
139. Teiș Alina PSD NU
140. Terea Ioan PSD NU
141. Todor Adrian PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Turcan Raluca PNL DA
144. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
145. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
146. Varga Glad-Aurel PNL DA
147. Vasile Daniel Minoritati NU
148. Vass Levente UDMR DA
149. Velcea Nicolae PSD NU
150. Vexler Silviu Minoritati NU
151. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
152. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
153. Zainea Cornel USR DA
154. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 27 aprilie 2018, 7:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro