Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2018 > 16:28 Versiunea pentru printare
Luni, 12 martie 2018, ora 16:28

Subiect vot: Amendament admis
PL 585/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 80 33 15 13 5 3 12 1
- voturi pentru (DA):63 - 33 13 13 - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):97 80 - 1 - 5 - 11 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Bulai Iulian USR Abținere
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cosma Lavinia-Corina USR DA
33. Cristache Cătălin PMP DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Dan Nicușor Daniel USR DA
37. Dîrzu Ioan PSD NU
38. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
39. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
40. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Drulă Cătălin USR NU
43. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Florea Oana-Consuela PSD NU
47. Floroiu Ionel PSD NU
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
49. Furic Iarco Minoritati NU
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
51. Gavrilă Camelia PSD NU
52. Găină Mihăiță PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PNL DA
56. Gheorghiu Bogdan PNL DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Halici Nicușor PSD NU
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
66. Huncă Mihaela PSD NU
67. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
68. Ibram Iusein Minoritati NU
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Ioniță Antoneta PNL DA
71. Itu Cornel PSD NU
72. Jivan Luminița-Maria PSD NU
73. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD NU
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
76. Longher Victoria Minoritati NU
77. Lovin Dumitru ALDE NU
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Lupescu Dumitru USR DA
81. Macovei Silviu Nicu PSD NU
82. Mareș Mara PNL DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
85. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
86. Mihalescul Dumitru PNL DA
87. Mohaci Mihai PSD NU
88. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
90. Mușoiu Ștefan PSD NU
91. Neagu Nicolae PNL DA
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
94. Nicolae Andrei PSD NU
95. Nistor Laurențiu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Olteanu Daniel PNL DA
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Paraschiv Rodica PSD NU
100. Pașcan Emil-Marius PMP DA
101. Pau Radu - Adrian PSD NU
102. Păle Dănuț PSD NU
103. Petcu Toma-Florin ALDE NU
104. Petric Octavian PSD NU
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
107. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
108. Pop Andrei PSD NU
109. Popa Florin PSD NU
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
111. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
112. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
113. Popescu Pavel PNL DA
114. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Radu Anișoara PSD NU
119. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
120. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
121. Răduț Violeta PSD NU
122. Roman Florin-Claudiu PNL DA
123. Romanescu Cristinel PNL DA
124. Roșca Lucreția PSD NU
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
126. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
127. Sefer Cristian-George PMP DA
128. Seres Dénes UDMR DA
129. Simion Lucian-Eduard PSD NU
130. Simonis Alfred - Robert PSD NU
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
132. Solomon Adrian PSD NU
133. Stan Viorel PSD NU
134. Stancu Florinel PSD NU
135. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
136. Suciu Matei PSD NU
137. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șarapatin Elvira PSD NU
141. Șișcu George PNL DA
142. Șotcan Theodora PSD NU
143. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
144. Teiș Alina PSD NU
145. Terea Ioan PSD NU
146. Todor Adrian PSD NU
147. Toma Ilie PSD NU
148. Tudor Beatrice PSD NU
149. Turcan Raluca PNL DA
150. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
151. Varga Glad-Aurel PNL DA
152. Vasile Daniel Minoritati NU
153. Vass Levente UDMR DA
154. Velcea Nicolae PSD NU
155. Vexler Silviu Minoritati NU
156. Vîrză Mihăiță PSD NU
157. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
158. Vlase Petru Gabriel PSD NU
159. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
160. Zainea Cornel USR DA
161. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 8:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro