Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2018 > 16:29 Versiunea pentru printare
Luni, 12 martie 2018, ora 16:29

Subiect vot: Pl-x nr.585/2017 - Propunere 1
PL 585/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:171 82 33 18 13 5 6 13 1
- voturi pentru (DA):102 82 - 1 - 5 2 12 -
- voturi împotrivă (NU):54 - 33 16 1 - 3 - 1
- abțineri:15 - - 1 12 - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP Abținere
33. Cosma Lavinia-Corina USR NU
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dan Nicușor Daniel USR NU
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
47. Farago Petru UDMR Abținere
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Găină Mihăiță PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Tinel PNL NU
58. Gheorghiu Bogdan PNL NU
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
60. Gherman Dumitru PSD DA
61. Giugea Nicolae PNL NU
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Gudu Vasile PNL NU
64. Halici Nicușor PSD DA
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR NU
73. Ioniță Antoneta PNL NU
74. Itu Cornel PSD DA
75. Jivan Luminița-Maria PSD DA
76. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Lupescu Dumitru USR NU
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Mareș Mara PNL NU
86. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
88. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
89. Mihalescul Dumitru PNL NU
90. Mocanu Adrian PMP DA
91. Mohaci Mihai PSD DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
93. Mușoiu Ștefan PSD DA
94. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
95. Neagu Nicolae PNL NU
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
98. Nicolae Andrei PSD DA
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL NU
102. Olteanu Daniel PNL NU
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP NU
106. Pau Radu - Adrian PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petcu Toma-Florin ALDE DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
113. Pop Andrei PSD DA
114. Popa Florin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
117. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
118. Popescu Pavel PNL NU
119. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
120. Presură Alexandra PSD DA
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
122. Prună Cristina-Mădălina USR NU
123. Radu Anișoara PSD DA
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
127. Roman Florin-Claudiu PNL NU
128. Romanescu Cristinel PNL NU
129. Roșca Lucreția PSD DA
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
131. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
134. Seres Dénes UDMR Abținere
135. Simion Lucian-Eduard PSD DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD DA
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
138. Solomon Adrian PSD DA
139. Stan Viorel PSD DA
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
142. Suciu Matei PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Szabó Ödön UDMR Abținere
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șișcu George PNL NU
148. Șotcan Theodora PSD DA
149. Șovăială Constantin PNL NU
150. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Todor Adrian PSD DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Tudor Beatrice PSD DA
157. Turcan Raluca PNL NU
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Varga Glad-Aurel PNL NU
160. Vasile Daniel Minoritati DA
161. Vass Levente UDMR Abținere
162. Velcea Nicolae PSD DA
163. Vexler Silviu Minoritati DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîrză Mihăiță PSD DA
166. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Zainea Cornel USR NU
170. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 19:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro