Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 10:49

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 48/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.249/2015 privind modalitatea de gestionare a ambalajelor și a deșeurilor de ambalaje
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 83 24 15 8 4 4 4 2
- voturi pentru (DA):99 83 2 - 6 4 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):42 - 22 15 - - 4 - 1
- abțineri:3 - - - 2 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István-János UDMR Abținere
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Balan Ioan PNL NU
4. Barna Ilie Dan USR NU
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Bica Dănuț PNL NU
8. Bichineț Corneliu PMP NU
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
11. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
12. Botez Mihai-Cătălin USR NU
13. Budăi Marius-Constantin PSD DA
14. Buican Cristian PNL NU
15. Bulai Iulian USR NU
16. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
17. Burciu Cristina PSD DA
18. Calotă Florică Ică ALDE DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
21. Cherecheș Florica PNL NU
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Cobuz Maricela PSD DA
25. Cocoș Vasile PSD DA
26. Cosma Lavinia-Corina USR NU
27. Cristache Cătălin PMP NU
28. Csép Éva-Andrea UDMR DA
29. Csoma Botond UDMR DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
31. Cupă Ion ALDE DA
32. Cupșa Ioan PNL NU
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dobre Mircea-Titus PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
40. Farago Petru UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL NU
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gheorghe Tinel PNL NU
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Giugea Nicolae PNL NU
49. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
50. Gudu Vasile PNL NU
51. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huncă Mihaela PSD DA
54. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
55. Iancu Marius-Ionel PSD DA
56. Ibram Iusein Minoritati DA
57. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
58. Ioniță Antoneta PNL NU
59. Itu Cornel PSD DA
60. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
61. Jivan Luminița-Maria PSD DA
62. Korodi Attila UDMR DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
65. Lupescu Dumitru USR NU
66. Macovei Silviu Nicu PSD DA
67. Manole Petre-Florin PSD DA
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
72. Mînzatu Roxana PSD DA
73. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
74. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
75. Neagu Nicolae PNL NU
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
78. Nicolae Andrei PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Nicu PSD DA
81. Olar Corneliu PNL NU
82. Olteanu Daniel PNL NU
83. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
84. Oteșanu Daniela PSD DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Paraschiv Rodica PSD DA
87. Pașcan Emil-Marius PMP NU
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Petrea Gabriel PSD DA
90. Petric Octavian PSD DA
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
93. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
94. Pop Andrei PSD DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Pop Rareș Tudor USR NU
97. Popa Florin PSD DA
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
101. Radu Anișoara PSD DA
102. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Răduț Violeta PSD DA
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP NU
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Stan Viorel PSD DA
119. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
120. Stancu Florinel PSD DA
121. Stativă Irinel Ioan PSD DA
122. Stănescu Alexandru PSD DA
123. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
124. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șișcu George PNL NU
127. Șotcan Theodora PSD DA
128. Ștefan Ion PNL NU
129. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
130. Teiș Alina PSD DA
131. Terea Ioan PSD DA
132. Todor Adrian PSD DA
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tudor Beatrice PSD DA
135. Tudose Mihai PSD DA
136. Turcan Raluca PNL NU
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
138. Velcea Nicolae PSD DA
139. Vîrză Mihăiță PSD DA
140. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
141. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
142. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
143. Zainea Cornel USR NU
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 19:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro