Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 11:04

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 132/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:153 82 30 19 5 5 3 7 2
- voturi pentru (DA):95 82 - - 1 5 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):54 - 30 19 - - 3 - 2
- abțineri:4 - - - 4 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Balan Ioan PNL NU
5. Barna Ilie Dan USR NU
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Benedek Zacharie UDMR Abținere
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bodea Marius PNL NU
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Budăi Marius-Constantin PSD DA
16. Buican Cristian PNL NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Bulai Iulian USR NU
19. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Codreanu Constantin PMP NU
31. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
33. Cupă Ion ALDE DA
34. Dehelean Silviu USR NU
35. Dobre Mircea-Titus PSD DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
39. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
40. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
43. Farago Petru UDMR DA
44. Fădor Angelica PNL NU
45. Floroiu Ionel PSD DA
46. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
47. Gavrilă Camelia PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
49. Gheorghe Tinel PNL NU
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Giugea Nicolae PNL NU
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Gudu Vasile PNL NU
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
56. Huncă Mihaela PSD DA
57. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
58. Iancu Marius-Ionel PSD DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR NU
62. Ioniță Antoneta PNL NU
63. Itu Cornel PSD DA
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
65. Jivan Luminița-Maria PSD DA
66. Korodi Attila UDMR Abținere
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
69. Lovin Dumitru ALDE DA
70. Lungu Tudorița PNL NU
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Lupescu Dumitru USR NU
73. Marica Petru-Sorin PSD DA
74. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
75. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Mohaci Mihai PSD DA
78. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
79. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
81. Neagu Nicolae PNL NU
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
84. Nicolae Andrei PSD DA
85. Nistor Laurențiu PSD DA
86. Niță Nicu PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Olar Corneliu PNL NU
89. Olteanu Daniel PNL NU
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Pașcan Emil-Marius PMP NU
94. Păle Dănuț PSD DA
95. Petrea Gabriel PSD DA
96. Petric Octavian PSD DA
97. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
98. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Pop Georgian PSD DA
101. Pop Tudor Rareș USR NU
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
104. Popescu Pavel PNL NU
105. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
106. Radu Anișoara PSD DA
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
108. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
109. Rădulescu Alexandru PSD DA
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
112. Romanescu Cristinel PNL NU
113. Roșca Lucreția PSD DA
114. Rotaru Alexandru PSD DA
115. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
117. Seres Dénes UDMR Abținere
118. Simion Lucian-Eduard PSD DA
119. Simionca Ionuț PMP NU
120. Simonis Alfred - Robert PSD DA
121. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
122. Solomon Adrian PSD DA
123. Spânu Ion PSD DA
124. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
125. Stancu Florinel PSD DA
126. Stativă Irinel Ioan PSD DA
127. Stănescu Alexandru PSD DA
128. Suciu Matei PSD DA
129. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
130. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
131. Șarapatin Elvira PSD DA
132. Șișcu George PNL NU
133. Șotcan Theodora PSD DA
134. Ștefan Corneliu PSD DA
135. Ștefan Ion PNL NU
136. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
138. Teiș Alina PSD DA
139. Terea Ioan PSD DA
140. Tudor Beatrice PSD DA
141. Tudose Mihai PSD DA
142. Turcan Raluca PNL NU
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
144. Varga Vasile PNL NU
145. Velcea Nicolae PSD DA
146. Vexler Silviu Minoritati DA
147. Vîlceanu Dan PNL NU
148. Vîrză Mihăiță PSD DA
149. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
150. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
152. Zainea Cornel USR NU
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 20:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro