Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 11:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 11:10

Subiect vot: PL-x 132/2017 - Amendament admis 9
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 93 29 18 7 4 4 6 3
- voturi pentru (DA):104 93 - - 1 4 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 29 18 6 - 4 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Balan Ioan PNL NU
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Benedek Zacharie UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Cherecheș Viorica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Csoma Botond UDMR NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
50. Gavrilă Camelia PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gheorghe Tinel PNL NU
53. Gherman Dumitru PSD DA
54. Ghinea Cristian USR NU
55. Giugea Nicolae PNL NU
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
57. Halici Nicușor PSD DA
58. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
59. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
60. Huncă Mihaela PSD DA
61. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
62. Iancu Marius-Ionel PSD DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Intotero Natalia-Elena PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Ioniță Antoneta PNL NU
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Jivan Luminița-Maria PSD DA
70. Korodi Attila UDMR NU
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
73. Longher Victoria Minoritati DA
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lungu Tudorița PNL NU
76. Lupașcu Costel PSD DA
77. Lupescu Dumitru USR NU
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Marica Petru-Sorin PSD DA
80. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
81. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
82. Mînzatu Roxana PSD DA
83. Mohaci Mihai PSD DA
84. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
86. Mușoiu Ștefan PSD DA
87. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
89. Neagu Nicolae PNL NU
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Mihai ALDE DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Olar Corneliu PNL NU
98. Olteanu Daniel PNL NU
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paraschiv Rodica PSD DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP NU
103. Păle Dănuț PSD DA
104. Petrea Gabriel PSD DA
105. Petric Octavian PSD DA
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
108. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
109. Pop Andrei PSD DA
110. Pop Georgian PSD DA
111. Pop Rareș Tudor USR NU
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
115. Popescu Pavel PNL NU
116. Presură Alexandra PSD DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
118. Radu Anișoara PSD DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
120. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
125. Romanescu Cristinel PNL NU
126. Roșca Lucreția PSD DA
127. Rotaru Alexandru PSD DA
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simionca Ionuț PMP NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
135. Solomon Adrian PSD DA
136. Spânu Ion PSD DA
137. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Șarapatin Elvira PSD DA
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Ștefan Corneliu PSD DA
145. Ștefan Ion PNL NU
146. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
147. Teiș Alina PSD DA
148. Terea Ioan PSD DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Tudor Beatrice PSD DA
151. Tudose Mihai PSD DA
152. Tușa Adriana Diana PSD DA
153. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
154. Varga Vasile PNL NU
155. Velcea Nicolae PSD DA
156. Vexler Silviu Minoritati DA
157. Vișan George-Gabriel PSD DA
158. Vîlceanu Dan PNL NU
159. Vîrză Mihăiță PSD DA
160. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
161. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
163. Zainea Cornel USR NU
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro