Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 11:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 11:07

Subiect vot: Amendament admis
PL 132/2017 Lege privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:155 81 29 19 5 6 4 7 4
- voturi pentru (DA):99 81 - - 5 6 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):53 - 29 18 - - 4 - 2
- abțineri:3 - - 1 - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Balan Ioan PNL NU
5. Barna Ilie Dan USR NU
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR NU
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Cherecheș Viorica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
35. Csoma Botond UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
37. Cupă Ion ALDE DA
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
44. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Gheorghe Tinel PNL NU
55. Giugea Nicolae PNL NU
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
57. Gudu Vasile PNL NU
58. Halici Nicușor PSD DA
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
60. Huncă Mihaela PSD DA
61. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
62. Iancu Marius-Ionel PSD DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Ion Stelian-Cristian USR NU
65. Ioniță Antoneta PNL NU
66. Itu Cornel PSD DA
67. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
68. Jivan Luminița-Maria PSD DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
71. Longher Victoria Minoritati DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lungu Tudorița PNL NU
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR NU
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Mohaci Mihai PSD DA
81. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neagu Nicolae PNL NU
86. Neață Eugen PSD DA
87. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
88. Nicolae Andrei PSD DA
89. Nistor Laurențiu PSD DA
90. Niță Mihai ALDE DA
91. Niță Nicu PSD DA
92. Nosa Iuliu PSD DA
93. Olar Corneliu PNL NU
94. Olteanu Daniel PNL NU
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Pană Adriana-Doina PSD DA
97. Paraschiv Rodica PSD DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP NU
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petrea Gabriel PSD DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
104. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
105. Pop Andrei PSD DA
106. Pop Georgian PSD DA
107. Pop Rareș Tudor USR NU
108. Popa Florin PSD DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
110. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
111. Popescu Pavel PNL NU
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
113. Radu Anișoara PSD DA
114. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
118. Romanescu Cristinel PNL NU
119. Roșca Lucreția PSD DA
120. Rotaru Alexandru PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
123. Seres Dénes UDMR DA
124. Simion Lucian-Eduard PSD DA
125. Simionca Ionuț PMP NU
126. Simonis Alfred - Robert PSD DA
127. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
128. Solomon Adrian PSD DA
129. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
130. Stancu Florinel PSD DA
131. Stativă Irinel Ioan PSD DA
132. Stănescu Alexandru PSD DA
133. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
134. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
135. Șarapatin Elvira PSD DA
136. Șișcu George PNL NU
137. Șotcan Theodora PSD DA
138. Ștefan Corneliu PSD DA
139. Ștefan Ion PNL NU
140. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
141. Teiș Alina PSD DA
142. Terea Ioan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Tudose Mihai PSD DA
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
146. Varga Vasile PNL NU
147. Velcea Nicolae PSD DA
148. Vexler Silviu Minoritati DA
149. Vișan George-Gabriel PSD DA
150. Vîlceanu Dan PNL NU
151. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
152. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
154. Zainea Cornel USR NU
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 23:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro