Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 11:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 11:09

Subiect vot: Amendament admis
PL 132/2017 Lege privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:162 89 29 20 7 4 4 7 2
- voturi pentru (DA):60 - 27 20 7 - 4 1 1
- voturi împotrivă (NU):101 89 1 - - 4 - 6 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Balan Ioan PNL DA
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Borza Remus-Adrian - NU
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciuhodaru Tudor PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Codreanu Constantin PMP DA
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gavrilă Camelia PSD NU
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
52. Gheorghe Tinel PNL DA
53. Gherman Dumitru PSD NU
54. Ghinea Cristian USR DA
55. Giugea Nicolae PNL DA
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
57. Gudu Vasile PNL NU
58. Halici Nicușor PSD NU
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
61. Huncă Mihaela PSD NU
62. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
63. Iancu Marius-Ionel PSD NU
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
65. Intotero Natalia-Elena PSD NU
66. Ion Stelian-Cristian USR DA
67. Ioniță Antoneta PNL DA
68. Itu Cornel PSD NU
69. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
70. Jivan Luminița-Maria PSD NU
71. Korodi Attila UDMR DA
72. Lazăr Sorin PSD NU
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Victoria Minoritati NU
75. Lovin Dumitru ALDE NU
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD NU
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Marica Petru-Sorin PSD NU
80. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
81. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
82. Mînzatu Roxana PSD NU
83. Mohaci Mihai PSD NU
84. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Mușoiu Ștefan PSD NU
87. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
89. Neagu Nicolae PNL DA
90. Neață Eugen PSD NU
91. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
92. Nicolae Andrei PSD NU
93. Nistor Laurențiu PSD NU
94. Niță Mihai ALDE NU
95. Niță Nicu PSD NU
96. Nosa Iuliu PSD NU
97. Olar Corneliu PNL DA
98. Olteanu Daniel PNL DA
99. Oteșanu Daniela PSD NU
100. Pană Adriana-Doina PSD NU
101. Paraschiv Rodica PSD NU
102. Pașcan Emil-Marius PMP DA
103. Păle Dănuț PSD NU
104. Petrea Gabriel PSD NU
105. Petric Octavian PSD NU
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
108. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
109. Pop Andrei PSD NU
110. Pop Georgian PSD NU
111. Pop Rareș Tudor USR DA
112. Popa Florin PSD NU
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
115. Popescu Pavel PNL DA
116. Presură Alexandra PSD NU
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
118. Radu Anișoara PSD NU
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
121. Rădulescu Alexandru PSD NU
122. Răduț Violeta PSD NU
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Romanescu Cristinel PNL DA
125. Roșca Lucreția PSD NU
126. Rotaru Alexandru PSD NU
127. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
128. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Simion Lucian-Eduard PSD NU
131. Simionca Ionuț PMP DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD NU
133. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
134. Solomon Adrian PSD NU
135. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
136. Stancu Florinel PSD NU
137. Stativă Irinel Ioan PSD NU
138. Stănescu Alexandru PSD NU
139. Șarapatin Elvira PSD NU
140. Șișcu George PNL Abținere
141. Șotcan Theodora PSD NU
142. Ștefan Corneliu PSD NU
143. Ștefan Ion PNL DA
144. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
145. Teiș Alina PSD NU
146. Terea Ioan PSD NU
147. Toma Ilie PSD NU
148. Tudor Beatrice PSD NU
149. Tudose Mihai PSD NU
150. Tușa Adriana Diana PSD NU
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
152. Varga Vasile PNL DA
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vexler Silviu Minoritati NU
155. Vișan George-Gabriel PSD NU
156. Vîlceanu Dan PNL DA
157. Vîrză Mihăiță PSD NU
158. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
159. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
160. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
161. Zainea Cornel USR DA
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 22:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro