Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 11:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 11:14

Subiect vot: Amendament admis
PL 132/2017 Lege privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 91 30 18 7 3 4 7 3
- voturi pentru (DA):109 91 - - 7 3 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:54 - 30 18 - - 4 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Balan Ioan PNL Abținere
6. Barna Ilie Dan USR Abținere
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Bica Dănuț PNL Abținere
10. Bichineț Corneliu PMP Abținere
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buican Cristian PNL Abținere
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
22. Burciu Cristina PSD DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL Abținere
27. Cherecheș Viorica PNL Abținere
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP Abținere
36. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Dehelean Silviu USR Abținere
41. Dinu Cristina-Elena PSD DA
42. Dobre Mircea-Titus PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
46. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
47. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
50. Fădor Angelica PNL Abținere
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
55. Gheorghe Tinel PNL Abținere
56. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghinea Cristian USR Abținere
59. Giugea Nicolae PNL Abținere
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL Abținere
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PSD DA
67. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
68. Iancu Marius-Ionel PSD DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
72. Ioniță Antoneta PNL Abținere
73. Itu Cornel PSD DA
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
75. Jivan Luminița-Maria PSD DA
76. Korodi Attila UDMR DA
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL Abținere
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Marica Petru-Sorin PSD DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
86. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
92. Neagu Nicolae PNL Abținere
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Olar Corneliu PNL Abținere
100. Olteanu Daniel PNL Abținere
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pană Adriana-Doina PSD DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petrea Gabriel PSD DA
107. Petric Octavian PSD DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
110. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
111. Pop Andrei PSD DA
112. Pop Rareș Tudor USR Abținere
113. Popa Florin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
116. Popescu Pavel PNL Abținere
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
118. Radu Anișoara PSD DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
120. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL Abținere
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Rotaru Alexandru PSD DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
130. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Simion Lucian-Eduard PSD DA
133. Simionca Ionuț PMP Abținere
134. Simonis Alfred - Robert PSD DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Spânu Ion PSD DA
138. Stan Viorel PSD DA
139. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Șarapatin Elvira PSD DA
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Ștefan Corneliu PSD DA
147. Ștefan Ion PNL Abținere
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
149. Teiș Alina PSD DA
150. Terea Ioan PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Tudor Beatrice PSD DA
153. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
154. Varga Vasile PNL Abținere
155. Vexler Silviu Minoritati DA
156. Vișan George-Gabriel PSD DA
157. Vîlceanu Dan PNL Abținere
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
160. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Zainea Cornel USR Abținere
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro