Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 11:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 11:14

Subiect vot: Amendament admis
PL 132/2017 Lege privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:165 91 33 19 6 3 4 6 3
- voturi pentru (DA):107 91 - - 6 3 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):6 - 6 - - - - - -
- abțineri:52 - 27 19 - - 4 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Balan Ioan PNL Abținere
6. Barna Ilie Dan USR Abținere
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Bica Dănuț PNL Abținere
10. Bichineț Corneliu PMP Abținere
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buican Cristian PNL Abținere
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR Abținere
22. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Cherecheș Viorica PNL Abținere
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP Abținere
37. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Dehelean Silviu USR Abținere
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Mircea-Titus PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
45. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Fădor Angelica PNL Abținere
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
54. Gheorghe Tinel PNL Abținere
55. Gheorghiu Bogdan PNL NU
56. Ghinea Cristian USR Abținere
57. Giugea Nicolae PNL NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Gudu Vasile PNL Abținere
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
66. Iancu Marius-Ionel PSD DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
70. Ioniță Antoneta PNL Abținere
71. Itu Cornel PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
73. Jivan Luminița-Maria PSD DA
74. Korodi Attila UDMR DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lovin Dumitru ALDE DA
79. Lungu Tudorița PNL Abținere
80. Lupașcu Costel PSD DA
81. Lupescu Dumitru USR Abținere
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Marica Petru-Sorin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
88. Mușoiu Ștefan PSD DA
89. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
91. Neagu Nicolae PNL Abținere
92. Neață Eugen PSD DA
93. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
94. Nicolae Andrei PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Olar Corneliu PNL Abținere
99. Olteanu Daniel PNL Abținere
100. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Petric Octavian PSD DA
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
112. Pop Andrei PSD DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
116. Popescu Pavel PNL Abținere
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
118. Radu Anișoara PSD DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
120. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
122. Rădulescu Alexandru PSD DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL Abținere
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Rotaru Alexandru PSD DA
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
130. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Simion Lucian-Eduard PSD DA
133. Simionca Ionuț PMP Abținere
134. Simonis Alfred - Robert PSD DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Spânu Ion PSD DA
138. Stan Viorel PSD DA
139. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
140. Stancu Florinel PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
144. Șarapatin Elvira PSD DA
145. Șișcu George PNL Abținere
146. Șotcan Theodora PSD DA
147. Ștefan Corneliu PSD DA
148. Ștefan Ion PNL NU
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teiș Alina PSD DA
151. Terea Ioan PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Turcan Raluca PNL Abținere
155. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
156. Varga Vasile PNL Abținere
157. Velcea Nicolae PSD DA
158. Vișan George-Gabriel PSD DA
159. Vîlceanu Dan PNL Abținere
160. Vîrză Mihăiță PSD DA
161. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
162. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
163. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
164. Zainea Cornel USR Abținere
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 6:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro