Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 12:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 12:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 585/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:245 130 41 25 11 9 11 15 3
- voturi pentru (DA):155 130 1 1 - 9 - 14 -
- voturi împotrivă (NU):33 - 1 17 3 - 10 - 2
- abțineri:57 - 39 7 8 - 1 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR Abținere
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR Abținere
20. Benedek Zacharie UDMR Abținere
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL Abținere
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Cherecheș Viorica PNL Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cristache Cătălin PMP NU
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR NU
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL Abținere
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
78. Farago Petru UDMR Abținere
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
91. Gheorghe Tinel PNL Abținere
92. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghinea Cristian USR Abținere
96. Giugea Nicolae PNL Abținere
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL Abținere
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ioniță Antoneta PNL Abținere
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Korodi Attila UDMR NU
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL Abținere
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocanu Adrian PMP NU
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neagu Nicolae PNL Abținere
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olteanu Daniel PNL Abținere
154. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
155. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pașcan Emil-Marius PMP NU
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
168. Pop Andrei PSD DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Pavel PNL Abținere
176. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
179. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL Abținere
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
193. Sefer Cristian-George PMP NU
194. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
195. Seres Dénes UDMR Abținere
196. Simionca Ionuț PMP NU
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
208. Șarapatin Elvira PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL Abținere
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Ștefan Ion PNL Abținere
214. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
216. Tabugan Ion PMP NU
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Todor Adrian PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL Abținere
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
230. Varga Vasile PNL Abținere
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vișan George-Gabriel PSD DA
236. Vîlceanu Dan PNL Abținere
237. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zainea Cornel USR NU
244. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 8:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro