Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 132/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2016 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 134 48 23 12 9 14 14 4
- voturi pentru (DA):162 134 - 1 1 9 1 14 2
- voturi împotrivă (NU):12 - 1 - 11 - - - -
- abțineri:84 - 47 22 - - 13 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bodea Marius PNL Abținere
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL Abținere
48. Cherecheș Viorica PNL Abținere
49. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP Abținere
59. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
63. Cristache Cătălin PMP Abținere
64. Csoma Botond UDMR NU
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL Abținere
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
83. Farago Petru UDMR NU
84. Fădor Angelica PNL Abținere
85. Florea Damian - DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghinea Cristian USR Abținere
101. Giugea Nicolae PNL Abținere
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL Abținere
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
116. Ionescu George PNL Abținere
117. Ioniță Antoneta PNL Abținere
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR NU
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL Abținere
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR Abținere
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL Abținere
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
142. Mocanu Adrian PMP Abținere
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Neagu Nicolae PNL Abținere
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL Abținere
160. Olteanu Daniel PNL Abținere
161. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
162. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR Abținere
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Pavel PNL Abținere
184. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
187. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL Abținere
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
201. Sefer Cristian-George PMP Abținere
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simionca Ionuț PMP Abținere
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Spânu Ion PSD DA
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL Abținere
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL Abținere
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL Abținere
225. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
227. Tabugan Ion PMP Abținere
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Tomac Eugen PMP Abținere
234. Tudor Beatrice PSD DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL Abținere
237. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
242. Varga Vasile PNL Abținere
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL Abținere
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR Abținere
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 aprilie 2018, 12:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro