Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 12:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 365/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 53/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 53/2003 – Codul muncii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:255 134 45 25 10 9 14 14 4
- voturi pentru (DA):177 134 - - 6 9 12 14 2
- voturi împotrivă (NU):71 - 44 25 - - - - 2
- abțineri:6 - 1 - 4 - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csoma Botond UDMR Abținere
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL NU
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Florea Damian - DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL NU
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghinea Cristian USR NU
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL NU
116. Ioniță Antoneta PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL NU
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Lupescu Dumitru USR NU
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL NU
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL NU
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocanu Adrian PMP DA
141. Mocioalcă Ion PSD DA
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neagu Nicolae PNL NU
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL NU
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olar Corneliu PNL NU
159. Olteanu Daniel PNL NU
160. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
161. Oros Nechita-Adrian PNL NU
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR NU
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Pavel PNL NU
183. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Răduț Violeta PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Romanescu Cristinel PNL NU
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Alexandru PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
200. Sefer Cristian-George PMP DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simionca Ionuț PMP DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion PSD DA
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL NU
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Ion PNL NU
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
225. Tabugan Ion PMP -
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Teiș Alina PSD DA
228. Terea Ioan PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca PNL NU
235. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
238. Varga Glad-Aurel PNL NU
239. Varga Vasile PNL NU
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Velcea Nicolae PSD DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vișan George-Gabriel PSD DA
245. Vîlceanu Dan PNL NU
246. Vîrză Mihăiță PSD DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
250. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR NU
254. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 9:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro