Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.03.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 martie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 491/2017 privind modificarea Art.2, alin.(1), Art.3 din Legea nr.186/2016 privind unele măsuri în domeniul asigurării unor categorii de persoane în sistemul public de pensii și a Art.2, alin.(1) și Art.5, alin.(3) din ANEXA: CONTRACT DE ASIGURARE SOCIALĂ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 135 45 24 12 10 12 13 6
- voturi pentru (DA):168 134 - - 12 10 - 11 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 43 - - - 12 - 2
- abțineri:31 1 2 24 - - - 2 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - -
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
59. Constantin Daniel - Abținere
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Cristache Cătălin PMP NU
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL NU
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
77. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL NU
86. Florea Damian - DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghinea Cristian USR Abținere
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
117. Ionescu George PNL NU
118. Ioniță Antoneta PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD Abținere
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR Abținere
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL NU
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL NU
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian PMP NU
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
148. Neagu Nicolae PNL NU
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL NU
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olar Corneliu PNL NU
159. Olteanu Daniel PNL NU
160. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
161. Oros Nechita-Adrian PNL NU
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP NU
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Plumb Rovana PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR Abținere
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Pavel PNL NU
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
186. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
189. Rădulescu Alexandru PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Romanescu Cristinel PNL NU
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Alexandru PSD DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
199. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
200. Sefer Cristian-George PMP NU
201. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Simion Lucian-Eduard PSD DA
204. Simionca Ionuț PMP NU
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Spânu Ion PSD DA
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Alexandru PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL NU
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL NU
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
226. Tabugan Ion PMP NU
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Tomac Eugen PMP NU
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Tudose Mihai PSD DA
235. Turcan Raluca PNL NU
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL NU
241. Varga Vasile PNL NU
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Velcea Nicolae PSD DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vișan George-Gabriel PSD DA
247. Vîlceanu Dan PNL NU
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zainea Cornel USR Abținere
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 3:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro