Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2018 > 16:13 Versiunea pentru printare
Luni, 19 martie 2018, ora 16:13

Subiect vot: Modificare ordine de zi - pct.11 devine pct.8
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:192 104 34 15 14 4 4 12 5
- voturi pentru (DA):140 104 2 - 14 4 4 11 1
- voturi împotrivă (NU):47 - 30 15 - - - - 2
- abțineri:5 - 2 - - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cherecheș Viorica PNL NU
35. Chichirău Cosette-Paula USR NU
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Culeafă Mihai PNL NU
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dan Nicușor Daniel USR NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
61. Florea Damian PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Tinel PNL Abținere
70. Gheorghiu Bogdan PNL NU
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gherman Dumitru PSD DA
73. Giugea Nicolae PNL NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Huncă Mihaela PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Korodi Attila UDMR DA
83. Lazăr Sorin PSD DA
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
85. Longher Victoria Minoritati DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD DA
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Mareș Mara PNL NU
92. Marica Petru-Sorin PSD DA
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
94. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
95. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Mohaci Mihai PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Mușoiu Ștefan PSD DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
105. Neagu Nicolae PNL NU
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
108. Nicolae Andrei PSD DA
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Mihai ALDE DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Olar Corneliu PNL NU
114. Olteanu Daniel PNL NU
115. Oteșanu Daniela PSD DA
116. Palăr Ionel PNL NU
117. Pană Adriana-Doina PSD DA
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pașcan Emil-Marius PMP DA
120. Păle Dănuț PSD DA
121. Petrea Gabriel PSD DA
122. Petric Octavian PSD DA
123. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
125. Pop Andrei PSD DA
126. Pop Georgian PSD DA
127. Popa Florin PSD DA
128. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
129. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
130. Presură Alexandra PSD DA
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
136. Rădulescu Alexandru PSD DA
137. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
138. Răduț Violeta PSD DA
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
140. Roman Florin-Claudiu PNL NU
141. Romanescu Cristinel PNL NU
142. Roșca Lucreția PSD DA
143. Rotaru Alexandru PSD DA
144. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
145. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
146. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
147. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD DA
150. Simionca Ionuț PMP DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Stan Viorel PSD DA
155. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
156. Stănescu Alexandru PSD DA
157. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
158. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
159. Suciu Matei PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Szabó Ödön UDMR DA
162. Șarapatin Elvira PSD DA
163. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
164. Șimon Gheorghe PSD DA
165. Șișcu George PNL NU
166. Șotcan Theodora PSD DA
167. Ștefan Corneliu PSD DA
168. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
170. Teiș Alina PSD DA
171. Tîlvăr Angel PSD DA
172. Toma Ilie PSD DA
173. Tomac Eugen PMP DA
174. Trăilă Cristina PNL NU
175. Tripa Florin-Dan PSD DA
176. Tudor Beatrice PSD DA
177. Tudose Mihai PSD DA
178. Turcan Raluca PNL NU
179. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
180. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
181. Vasile Daniel Minoritati DA
182. Vass Levente UDMR DA
183. Văcaru Alin Vasile - Abținere
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vexler Silviu Minoritati DA
186. Vișan George-Gabriel PSD DA
187. Vlase Petru Gabriel PSD DA
188. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
189. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
190. Weber Mihai PSD DA
191. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 16:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro