Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2018 > 16:11 Versiunea pentru printare
Luni, 19 martie 2018, ora 16:11

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:189 104 40 15 10 4 4 8 4
- voturi pentru (DA):62 - 40 15 - - 4 - 3
- voturi împotrivă (NU):124 104 - - 10 4 - 6 -
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Banias Mircea Marius - Abținere
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bontea Vlad PSD NU
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
26. Budăi Marius-Constantin PSD NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Cherecheș Viorica PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Csép Éva-Andrea UDMR NU
46. Csoma Botond UDMR NU
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupă Ion ALDE NU
49. Dan Nicușor Daniel USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Dîrzu Ioan PSD NU
52. Dobre Mircea-Titus PSD NU
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
57. Farago Petru UDMR NU
58. Florea Damian PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Furic Iarco Minoritati Abținere
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Gavrilă Camelia PSD NU
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gheorghe Tinel PNL DA
66. Gheorghiu Bogdan PNL DA
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Ghilea Găvrilă PNL DA
69. Giugea Nicolae PNL DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
72. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
73. Huncă Mihaela PSD NU
74. Iancu Marius-Ionel PSD NU
75. Ignat Miron Minoritati NU
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
77. Intotero Natalia-Elena PSD NU
78. Ion Stelian-Cristian USR DA
79. Korodi Attila UDMR NU
80. Lazăr Sorin PSD NU
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati NU
83. Lovin Dumitru ALDE NU
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD NU
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Mareș Mara PNL DA
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
93. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Mușoiu Ștefan PSD NU
97. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
99. Neagu Nicolae PNL DA
100. Neață Eugen PSD NU
101. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
102. Nicolae Andrei PSD NU
103. Nistor Laurențiu PSD NU
104. Niță Mihai ALDE NU
105. Niță Nicu PSD NU
106. Nosa Iuliu PSD NU
107. Olar Corneliu PNL DA
108. Olteanu Daniel PNL DA
109. Oteșanu Daniela PSD NU
110. Palăr Ionel PNL DA
111. Pană Adriana-Doina PSD NU
112. Pașcan Emil-Marius PMP DA
113. Pau Radu - Adrian PSD NU
114. Păle Dănuț PSD NU
115. Petrea Gabriel PSD NU
116. Petric Octavian PSD NU
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
118. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
119. Pop Andrei PSD NU
120. Pop Georgian PSD NU
121. Popa Florin PSD NU
122. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
123. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
124. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
125. Presură Alexandra PSD NU
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
127. Prună Cristina-Mădălina USR DA
128. Radu Anișoara PSD NU
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
130. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
131. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
132. Rădulescu Alexandru PSD NU
133. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
134. Răduț Violeta PSD NU
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Ioan Sorin PSD NU
138. Romanescu Cristinel PNL DA
139. Roșca Lucreția PSD NU
140. Rotaru Alexandru PSD NU
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
142. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Seres Dénes UDMR NU
145. Simion Lucian-Eduard PSD NU
146. Simionca Ionuț PMP DA
147. Simonis Alfred - Robert PSD NU
148. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
150. Stan Viorel PSD NU
151. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
152. Stănescu Alexandru PSD NU
153. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
154. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
155. Suciu Matei PSD NU
156. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
157. Szabó Ödön UDMR NU
158. Șarapatin Elvira PSD NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
160. Șimon Gheorghe PSD NU
161. Șișcu George PNL DA
162. Șotcan Theodora PSD NU
163. Ștefan Corneliu PSD NU
164. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
165. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
166. Teiș Alina PSD NU
167. Tîlvăr Angel PSD NU
168. Toma Ilie PSD NU
169. Tomac Eugen PMP DA
170. Trăilă Cristina PNL DA
171. Tripa Florin-Dan PSD NU
172. Tudor Beatrice PSD NU
173. Tudose Mihai PSD NU
174. Turcan Raluca PNL DA
175. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
176. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
177. Vasile Daniel Minoritati NU
178. Vass Levente UDMR NU
179. Văcaru Alin Vasile - DA
180. Velcea Nicolae PSD NU
181. Vexler Silviu Minoritati NU
182. Vișan George-Gabriel PSD NU
183. Vlase Petru Gabriel PSD NU
184. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU
188. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 3:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro