Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2018 > 16:19 Versiunea pentru printare
Luni, 19 martie 2018, ora 16:19

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:164 93 28 10 15 3 1 11 3
- voturi pentru (DA):125 93 2 1 15 3 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):30 - 26 1 - - 1 - 2
- abțineri:9 - - 8 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Banias Mircea Marius - Abținere
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Culeafă Mihai PNL NU
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dan Nicușor Daniel USR DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobre Mircea-Titus PSD DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL NU
52. Florea Damian PSD DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Furic Iarco Minoritati DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Gheorghe Tinel PNL NU
60. Gheorghiu Bogdan PNL NU
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL NU
64. Gudu Vasile PNL NU
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
67. Huncă Mihaela PSD DA
68. Iancu Marius-Ionel PSD DA
69. Ignat Miron Minoritati DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
73. Korodi Attila UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Marica Petru-Sorin PSD DA
81. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
83. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
84. Mihalescul Dumitru PNL NU
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
86. Mînzatu Roxana PSD DA
87. Mohaci Mihai PSD DA
88. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
89. Mușoiu Ștefan PSD DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
92. Neață Eugen PSD DA
93. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
94. Nistor Laurențiu PSD DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Olteanu Daniel PNL NU
98. Oteșanu Daniela PSD DA
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Pau Radu - Adrian PSD DA
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
103. Petric Octavian PSD DA
104. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
105. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
106. Pop Andrei PSD DA
107. Pop Georgian PSD DA
108. Popa Florin PSD DA
109. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
110. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
111. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
112. Presură Alexandra PSD DA
113. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
114. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
115. Radu Anișoara PSD DA
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
117. Rădulescu Alexandru PSD DA
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
119. Răduț Violeta PSD DA
120. Roman Florin-Claudiu PNL NU
121. Romanescu Cristinel PNL NU
122. Rotaru Alexandru PSD DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
124. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
125. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Simionca Ionuț PMP NU
128. Simonis Alfred - Robert PSD DA
129. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
131. Stan Viorel PSD DA
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
136. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
137. Suciu Matei PSD DA
138. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șarapatin Elvira PSD DA
141. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
142. Șimon Gheorghe PSD DA
143. Șișcu George PNL NU
144. Șotcan Theodora PSD DA
145. Ștefan Corneliu PSD DA
146. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
148. Teiș Alina PSD DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Trăilă Cristina PNL NU
151. Tripa Florin-Dan PSD DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
154. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
155. Vasile Daniel Minoritati DA
156. Velcea Nicolae PSD DA
157. Vexler Silviu Minoritati DA
158. Vișan George-Gabriel PSD DA
159. Vlase Petru Gabriel PSD DA
160. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Weber Mihai PSD DA
163. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 22:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro