Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2018 > 16:17 Versiunea pentru printare
Luni, 19 martie 2018, ora 16:17

Subiect vot: Modificare ordine de zi - pct.17 devine pct. 9
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 105 38 19 15 4 3 10 5
- voturi pentru (DA):63 1 37 19 - 1 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):132 104 1 - 15 3 - 8 1
- abțineri:3 - - - - - - 1 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Budăi Marius-Constantin PSD NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
46. Cîtea Vasile PSD NU
47. Cobuz Maricela PSD NU
48. Cocoș Vasile PSD NU
49. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR NU
51. Csoma Botond UDMR NU
52. Culeafă Mihai PNL DA
53. Cupă Ion ALDE NU
54. Dan Nicușor Daniel USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD NU
56. Dîrzu Ioan PSD NU
57. Dobre Victor Paul PNL DA
58. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
62. Drulă Cătălin USR DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR NU
64. Farago Petru UDMR NU
65. Fădor Angelica PNL DA
66. Florea Damian PSD NU
67. Floroiu Ionel PSD NU
68. Furic Iarco Minoritati NU
69. Furtună Mirela PSD NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
71. Gavrilă Camelia PSD NU
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gheorghiu Bogdan PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
77. Gherman Dumitru PSD NU
78. Ghilea Găvrilă PNL DA
79. Giugea Nicolae PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Huncă Mihaela PSD NU
84. Iancu Marius-Ionel PSD NU
85. Ignat Miron Minoritati NU
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
87. Intotero Natalia-Elena PSD NU
88. Ion Stelian-Cristian USR DA
89. Korodi Attila UDMR NU
90. Lazăr Sorin PSD DA
91. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lungu Tudorița PNL DA
94. Lupașcu Costel PSD NU
95. Lupescu Dumitru USR DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
97. Marica Petru-Sorin PSD NU
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
99. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
101. Mînzatu Roxana PSD NU
102. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
103. Mohaci Mihai PSD NU
104. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
106. Mușoiu Ștefan PSD NU
107. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neagu Nicolae PNL DA
110. Neață Eugen PSD NU
111. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
112. Nicolae Andrei PSD NU
113. Nistor Laurențiu PSD NU
114. Niță Mihai ALDE NU
115. Niță Nicu PSD NU
116. Nosa Iuliu PSD NU
117. Olar Corneliu PNL DA
118. Olteanu Daniel PNL DA
119. Oteșanu Daniela PSD NU
120. Palăr Ionel PNL DA
121. Pană Adriana-Doina PSD NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Pau Radu - Adrian PSD NU
125. Păle Dănuț PSD NU
126. Petrea Gabriel PSD NU
127. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
128. Petric Octavian PSD NU
129. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
130. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
131. Pop Andrei PSD NU
132. Pop Georgian PSD NU
133. Popa Florin PSD NU
134. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR DA
140. Radu Anișoara PSD NU
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
143. Rădulescu Alexandru PSD NU
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
145. Răduț Violeta PSD NU
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL DA
148. Romanescu Cristinel PNL DA
149. Roșca Lucreția PSD NU
150. Rotaru Alexandru PSD NU
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
152. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
154. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
155. Seres Dénes UDMR NU
156. Simion Lucian-Eduard PSD NU
157. Simionca Ionuț PMP DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD NU
159. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
160. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
161. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
162. Stancu Florinel PSD NU
163. Stănescu Alexandru PSD NU
164. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Suciu Matei PSD NU
167. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
168. Szabó Ödön UDMR NU
169. Șarapatin Elvira PSD NU
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
171. Șimon Gheorghe PSD NU
172. Șișcu George PNL DA
173. Șotcan Theodora PSD NU
174. Ștefan Corneliu PSD NU
175. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
176. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
177. Teiș Alina PSD NU
178. Terea Ioan PSD NU
179. Tîlvăr Angel PSD NU
180. Toma Ilie PSD NU
181. Trăilă Cristina PNL DA
182. Tripa Florin-Dan PSD NU
183. Tudor Beatrice PSD NU
184. Tudose Mihai PSD NU
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
188. Vasile Daniel Minoritati NU
189. Vass Levente UDMR NU
190. Văcaru Alin Vasile - Abținere
191. Velcea Nicolae PSD NU
192. Vexler Silviu Minoritati NU
193. Vișan George-Gabriel PSD NU
194. Vlase Petru Gabriel PSD NU
195. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
197. Weber Mihai PSD NU
198. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 aprilie 2018, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro