Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2018 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 19 martie 2018, ora 16:18

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:203 107 37 18 16 4 4 12 5
- voturi pentru (DA):138 107 - - 16 4 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):61 - 36 18 - - 4 - 3
- abțineri:4 - 1 - - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Banias Mircea Marius - NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Cherecheș Viorica PNL NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Culeafă Mihai PNL NU
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL NU
67. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
68. Florea Damian PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
71. Furic Iarco Minoritati DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Gavrilă Camelia PSD DA
75. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Tinel PNL NU
78. Gheorghiu Bogdan PNL NU
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR NU
90. Korodi Attila UDMR DA
91. Lazăr Sorin PSD DA
92. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
93. Longher Victoria Minoritati DA
94. Lovin Dumitru ALDE DA
95. Lungu Tudorița PNL NU
96. Lupașcu Costel PSD DA
97. Lupescu Dumitru USR NU
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Mareș Mara PNL NU
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
103. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
104. Mihalescul Dumitru PNL NU
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Mînzatu Roxana PSD DA
107. Mohaci Mihai PSD DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
113. Neagu Nicolae PNL NU
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
116. Nicolae Andrei PSD DA
117. Nistor Laurențiu PSD DA
118. Niță Mihai ALDE DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Olar Corneliu PNL NU
122. Olteanu Daniel PNL NU
123. Oteșanu Daniela PSD DA
124. Palăr Ionel PNL NU
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Pau Radu - Adrian PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petrea Gabriel PSD DA
130. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
131. Petric Octavian PSD DA
132. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
133. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
134. Pop Andrei PSD DA
135. Pop Georgian PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
138. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
139. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
142. Prună Cristina-Mădălina USR NU
143. Radu Anișoara PSD DA
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
145. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
146. Rădulescu Alexandru PSD DA
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Romanescu Cristinel PNL NU
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP NU
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Stan Viorel PSD DA
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
167. Stancu Florinel PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Szabó Ödön UDMR DA
174. Șarapatin Elvira PSD DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șișcu George PNL NU
178. Șotcan Theodora PSD DA
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
182. Tabugan Ion PMP NU
183. Teiș Alina PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Tripa Florin-Dan PSD DA
187. Tudor Beatrice PSD DA
188. Tudose Mihai PSD DA
189. Turcan Raluca PNL NU
190. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
191. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
192. Vasile Daniel Minoritati DA
193. Vass Levente UDMR DA
194. Văcaru Alin Vasile - Abținere
195. Velcea Nicolae PSD DA
196. Vexler Silviu Minoritati DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD DA
199. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 3:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro