Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2018 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 19 martie 2018, ora 16:18

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:200 105 38 17 14 4 4 13 5
- voturi pentru (DA):135 105 - - 14 4 - 12 -
- voturi împotrivă (NU):61 - 38 17 - - 4 - 2
- abțineri:4 - - - - - - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Banias Mircea Marius - Abținere
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Cherecheș Viorica PNL NU
37. Chichirău Cosette-Paula USR NU
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Culeafă Mihai PNL NU
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Dan Nicușor Daniel USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
60. Drulă Cătălin USR NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Fădor Angelica PNL NU
64. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
65. Florea Damian PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furic Iarco Minoritati DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheorghe Tinel PNL NU
75. Gheorghiu Bogdan PNL NU
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Gudu Vasile PNL NU
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Huncă Mihaela PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ion Stelian-Cristian USR NU
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
91. Longher Victoria Minoritati DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lungu Tudorița PNL NU
94. Lupașcu Costel PSD DA
95. Lupescu Dumitru USR NU
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Mareș Mara PNL NU
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Mihalescul Dumitru PNL NU
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mînzatu Roxana PSD DA
104. Mohaci Mihai PSD DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
109. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
110. Neagu Nicolae PNL NU
111. Neață Eugen PSD DA
112. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nistor Laurențiu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Nosa Iuliu PSD DA
118. Olar Corneliu PNL NU
119. Olteanu Daniel PNL NU
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Palăr Ionel PNL NU
122. Pană Adriana-Doina PSD DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pașcan Emil-Marius PMP NU
125. Pau Radu - Adrian PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petrea Gabriel PSD DA
128. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
129. Petric Octavian PSD DA
130. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
131. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
132. Pop Andrei PSD DA
133. Pop Georgian PSD DA
134. Popa Florin PSD DA
135. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
136. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR NU
141. Radu Anișoara PSD DA
142. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
144. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Romanescu Cristinel PNL NU
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Alexandru PSD DA
153. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
154. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
155. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
156. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simion Lucian-Eduard PSD DA
159. Simionca Ionuț PMP NU
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Stan Viorel PSD DA
164. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
165. Stancu Florinel PSD DA
166. Stănescu Alexandru PSD DA
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
168. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
169. Suciu Matei PSD DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Szabó Ödön UDMR DA
172. Șarapatin Elvira PSD DA
173. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
174. Șimon Gheorghe PSD DA
175. Șișcu George PNL NU
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
180. Tabugan Ion PMP NU
181. Teiș Alina PSD DA
182. Tîlvăr Angel PSD DA
183. Toma Ilie PSD DA
184. Trăilă Cristina PNL NU
185. Tripa Florin-Dan PSD DA
186. Tudor Beatrice PSD DA
187. Tudose Mihai PSD DA
188. Turcan Raluca PNL NU
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
190. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
191. Vasile Daniel Minoritati DA
192. Văcaru Alin Vasile - Abținere
193. Velcea Nicolae PSD DA
194. Vexler Silviu Minoritati DA
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
198. Weber Mihai PSD DA
199. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 14:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro