Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 11:51 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 11:51

Subiect vot: Propunere 14
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:213 136 40 8 13 4 5 4 3
- voturi pentru (DA):59 - 40 8 - - 5 3 3
- voturi împotrivă (NU):154 136 - - 13 4 - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Apjok Norbert UDMR NU
4. Ardelean Ben-Oni PNL DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benkő Erika UDMR NU
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csoma Botond UDMR NU
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
49. Culeafă Mihai PNL DA
50. Cupă Ion ALDE NU
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dîrzu Ioan PSD NU
54. Dobre Mircea-Titus PSD NU
55. Dobre Victor Paul PNL DA
56. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
57. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
58. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
62. Dunava Costel Neculai PSD NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR NU
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Florea Damian PSD NU
66. Floroiu Ionel PSD NU
67. Furic Iarco Minoritati NU
68. Furtună Mirela PSD NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Camelia PSD NU
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
72. Găină Mihăiță PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gheorghiu Bogdan PNL DA
76. Gherman Dumitru PSD NU
77. Ghilea Găvrilă PNL DA
78. Gilia Claudia PSD NU
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Halici Nicușor PSD NU
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Huncă Mihaela PSD NU
86. Iancu Marius-Ionel PSD NU
87. Iftimie Neculai PSD NU
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
89. Intotero Natalia-Elena PSD NU
90. Ioniță Antoneta PNL DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Jivan Luminița-Maria PSD NU
94. Korodi Attila UDMR NU
95. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
96. Lazăr Sorin PSD NU
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lupașcu Costel PSD NU
99. Macovei Silviu Nicu PSD NU
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Mareș Mara PNL DA
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
106. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
108. Mînzatu Roxana PSD NU
109. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
110. Mocioalcă Ion PSD NU
111. Mohaci Mihai PSD NU
112. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
113. Mușoiu Ștefan PSD NU
114. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
115. Neață Eugen PSD NU
116. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
117. Nicoară Romeo Florin PNL DA
118. Nicolae Andrei PSD NU
119. Nicolicea Eugen PSD NU
120. Nistor Laurențiu PSD NU
121. Niță Nicu PSD NU
122. Nosa Iuliu PSD NU
123. Olar Corneliu PNL DA
124. Olteanu Daniel PNL DA
125. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
126. Oros Nechita-Adrian PNL DA
127. Paraschiv Rodica PSD NU
128. Pașcan Emil-Marius PMP DA
129. Pau Radu - Adrian PSD NU
130. Păle Dănuț PSD NU
131. Petrea Gabriel PSD NU
132. Petric Octavian PSD NU
133. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
134. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
135. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
136. Pop Andrei PSD NU
137. Pop Georgian PSD NU
138. Popa Florin PSD NU
139. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
140. Preda Cezar-Florin PNL DA
141. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Radu Anișoara PSD NU
145. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
146. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
148. Rădulescu Alexandru PSD NU
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
150. Răduț Violeta PSD NU
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
152. Roman Ioan Sorin PSD NU
153. Romanescu Cristinel PNL DA
154. Roșca Lucreția PSD NU
155. Rotaru Alexandru PSD NU
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
157. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
158. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD NU
162. Simionca Ionuț PMP DA
163. Simonis Alfred - Robert PSD NU
164. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
166. Solomon Adrian PSD NU
167. Spânu Ion PSD NU
168. Stan Viorel PSD NU
169. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
170. Stancu Florinel PSD NU
171. Stativă Irinel Ioan PSD NU
172. Stănescu Alexandru PSD NU
173. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
174. Suciu Matei PSD NU
175. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
176. Szabó Ödön UDMR NU
177. Șarapatin Elvira PSD NU
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șișcu George PNL DA
180. Șotcan Theodora PSD NU
181. Șovăială Constantin PNL DA
182. Ștefan Corneliu PSD NU
183. Ștefan Viorel PSD NU
184. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
186. Teiș Alina PSD NU
187. Terea Ioan PSD NU
188. Tîlvăr Angel PSD NU
189. Todor Adrian PSD NU
190. Toma Ilie PSD NU
191. Tomac Eugen PMP DA
192. Trăilă Cristina PNL DA
193. Tripa Florin-Dan PSD NU
194. Tudor Beatrice PSD NU
195. Tudose Mihai PSD NU
196. Turcan Raluca PNL DA
197. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
198. Tușa Adriana Diana PSD NU
199. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
200. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vass Levente UDMR NU
203. Velcea Nicolae PSD NU
204. Vișan George-Gabriel PSD NU
205. Vîlceanu Dan PNL DA
206. Vîrză Mihăiță PSD NU
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
209. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
210. Weber Mihai PSD NU
211. Zainea Cornel USR DA
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 10:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro