Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:51 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:51

Subiect vot: PLx 52/2018 - amr.9 alin.1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:214 118 37 23 14 4 5 10 3
- voturi pentru (DA):82 1 36 23 14 - 5 1 2
- voturi împotrivă (NU):131 117 - - - 4 - 9 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE NU
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Itu Cornel PSD NU
99. Korodi Attila UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
102. Longher Victoria Minoritati NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manole Petre-Florin PSD NU
109. Mareș Mara PNL DA
110. Marica Petru-Sorin PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
114. Mînzatu Roxana PSD NU
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
117. Movilă Petru PMP DA
118. Mușoiu Ștefan PSD NU
119. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neagu Nicolae PNL DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
124. Nicoară Romeo Florin PNL DA
125. Nicolae Andrei PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Nosa Iuliu PSD NU
129. Olar Corneliu PNL DA
130. Olteanu Daniel PNL DA
131. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
132. Palăr Ionel PNL DA
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Păle Dănuț PSD NU
137. Petrea Gabriel PSD NU
138. Petric Octavian PSD NU
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
141. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
142. Pop Andrei PSD NU
143. Pop Georgian PSD NU
144. Pop Tudor Rareș USR DA
145. Popa Florin PSD NU
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
148. Presură Alexandra PSD NU
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Radu Anișoara PSD NU
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD NU
161. Rotaru Alexandru PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simionca Ionuț PMP DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD NU
169. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
171. Solomon Adrian PSD NU
172. Spânu Ion PSD NU
173. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
174. Stan Viorel PSD NU
175. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
176. Stancu Florinel PSD NU
177. Stănescu Alexandru PSD NU
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Suciu Matei PSD NU
181. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
183. Șarapatin Elvira PSD NU
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
185. Șimon Gheorghe PSD NU
186. Șișcu George PNL DA
187. Șotcan Theodora PSD NU
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD NU
190. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
192. Teiș Alina PSD NU
193. Tîlvăr Angel PSD NU
194. Toma Ilie PSD NU
195. Tripa Florin-Dan PSD NU
196. Tudor Beatrice PSD NU
197. Tudose Mihai PSD NU
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Tușa Adriana Diana PSD NU
200. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
201. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
202. Vasile Daniel Minoritati NU
203. Vass Levente UDMR DA
204. Velcea Nicolae PSD NU
205. Vexler Silviu Minoritati NU
206. Vîlceanu Dan PNL DA
207. Vîrză Mihăiță PSD NU
208. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
209. Vlase Petru Gabriel PSD NU
210. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
211. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
212. Weber Mihai PSD NU
213. Zainea Cornel USR DA
214. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 februarie 2019, 0:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro