Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:53 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:53

Subiect vot: PLx 52/2018 - amr.9 alin.2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 114 37 22 17 4 7 10 5
- voturi pentru (DA):88 - 37 22 16 - 7 3 3
- voturi împotrivă (NU):127 114 - - 1 4 - 7 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Burciu Cristina PSD NU
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE NU
38. Căciulă Aurel PSD NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Mircea-Titus PSD NU
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
79. Furic Iarco Minoritati NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD NU
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gherman Dumitru PSD NU
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD NU
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
99. Intotero Natalia-Elena PSD NU
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Longher Victoria Minoritati NU
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Mareș Mara PNL DA
114. Marica Petru-Sorin PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Movilă Petru PMP DA
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
134. Oros Nechita-Adrian PNL DA
135. Palăr Ionel PNL DA
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP DA
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
143. Pop Andrei PSD NU
144. Pop Georgian PSD NU
145. Pop Tudor Rareș USR DA
146. Popa Florin PSD NU
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
148. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
149. Presură Alexandra PSD NU
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD NU
161. Rotaru Alexandru PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
165. Sefer Cristian-George PMP DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simionca Ionuț PMP DA
169. Simonis Alfred - Robert PSD NU
170. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
171. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Spânu Ion PSD NU
174. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
175. Stan Viorel PSD NU
176. Stancu Florinel PSD NU
177. Stănescu Alexandru PSD NU
178. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
179. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
180. Suciu Matei PSD NU
181. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
183. Șarapatin Elvira PSD NU
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
185. Șișcu George PNL DA
186. Șotcan Theodora PSD NU
187. Șovăială Constantin PNL DA
188. Ștefan Corneliu PSD NU
189. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
190. Tabugan Ion PMP DA
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
192. Teiș Alina PSD NU
193. Terea Ioan PSD NU
194. Tîlvăr Angel PSD NU
195. Toma Ilie PSD NU
196. Tripa Florin-Dan PSD NU
197. Tudor Beatrice PSD NU
198. Tudose Mihai PSD NU
199. Turcan Raluca PNL DA
200. Tușa Adriana Diana PSD NU
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
202. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
203. Vasile Daniel Minoritati NU
204. Vass Levente UDMR DA
205. Văcaru Alin Vasile - Abținere
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vexler Silviu Minoritati NU
208. Vîlceanu Dan PNL DA
209. Vîrză Mihăiță PSD NU
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD NU
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
214. Weber Mihai PSD NU
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 16:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro