Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:55 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:55

Subiect vot: PLx 52/2018 - amr.5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 115 40 23 15 4 6 9 4
- voturi pentru (DA):87 1 39 23 15 - 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):125 114 - - - 4 - 7 -
- abțineri:4 - 1 - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR DA
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE NU
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Dîrzu Ioan PSD NU
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Huncă Mihaela PSD NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Intotero Natalia-Elena PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Korodi Attila UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Longher Victoria Minoritati NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manole Petre-Florin PSD NU
109. Mareș Mara PNL DA
110. Marica Petru-Sorin PSD NU
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
114. Mînzatu Roxana PSD NU
115. Mohaci Mihai PSD NU
116. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Mușoiu Ștefan PSD NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
120. Neagu Nicolae PNL DA
121. Neață Eugen PSD NU
122. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Andrei PSD NU
125. Nistor Laurențiu PSD NU
126. Niță Nicu PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Olar Corneliu PNL DA
129. Olteanu Daniel PNL DA
130. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
131. Oros Nechita-Adrian PNL DA
132. Palăr Ionel PNL DA
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP DA
136. Păle Dănuț PSD NU
137. Petric Octavian PSD NU
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
139. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
140. Pop Andrei PSD NU
141. Pop Georgian PSD NU
142. Pop Tudor Rareș USR DA
143. Popa Florin PSD NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
146. Presură Alexandra PSD NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
152. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
156. Răduț Violeta PSD NU
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Florin-Claudiu PNL DA
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD NU
161. Rotaru Alexandru PSD NU
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
165. Sefer Cristian-George PMP DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
168. Simionca Ionuț PMP DA
169. Simonis Alfred - Robert PSD NU
170. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
171. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
172. Solomon Adrian PSD NU
173. Spânu Ion PSD NU
174. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
175. Stan Viorel PSD NU
176. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
177. Stancu Florinel PSD NU
178. Stănescu Alexandru PSD NU
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
180. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
181. Suciu Matei PSD NU
182. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
183. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șarapatin Elvira PSD NU
186. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL DA
189. Șotcan Theodora PSD NU
190. Șovăială Constantin PNL DA
191. Ștefan Corneliu PSD NU
192. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
193. Tabugan Ion PMP DA
194. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
195. Teiș Alina PSD NU
196. Terea Ioan PSD NU
197. Tîlvăr Angel PSD NU
198. Toma Ilie PSD NU
199. Tripa Florin-Dan PSD NU
200. Tudor Beatrice PSD NU
201. Tudose Mihai PSD NU
202. Turcan Raluca PNL DA
203. Tușa Adriana Diana PSD NU
204. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
205. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
206. Vasile Daniel Minoritati NU
207. Văcaru Alin Vasile - DA
208. Velcea Nicolae PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD NU
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
214. Weber Mihai PSD NU
215. Zainea Cornel USR DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 3:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro