Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:55 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:55

Subiect vot: PLx 52/2018 - forma inițială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:208 112 37 22 15 4 5 9 4
- voturi pentru (DA):127 112 - - 3 4 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):76 - 37 22 11 - 5 - 1
- abțineri:5 - - - 1 - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Borza Remus-Adrian - DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR NU
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR NU
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Culeafă Mihai PNL NU
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dehelean Silviu USR NU
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobre Mircea-Titus PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Damian PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Furic Iarco Minoritati DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
74. Gavrilă Camelia PSD DA
75. Găină Mihăiță PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL NU
80. Ghinea Cristian USR NU
81. Gilia Claudia PSD DA
82. Giugea Nicolae PNL NU
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL NU
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huncă Mihaela PSD DA
89. Iancu Marius-Ionel PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Korodi Attila UDMR NU
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Longher Victoria Minoritati DA
96. Lovin Dumitru ALDE DA
97. Lungu Tudorița PNL NU
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL NU
103. Marica Petru-Sorin PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
105. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
107. Mînzatu Roxana PSD DA
108. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
113. Neagu Nicolae PNL NU
114. Neață Eugen PSD DA
115. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Nosa Iuliu PSD DA
121. Olar Corneliu PNL NU
122. Olteanu Daniel PNL NU
123. Oros Nechita-Adrian PNL NU
124. Palăr Ionel PNL NU
125. Pană Adriana-Doina PSD DA
126. Paraschiv Rodica PSD DA
127. Păle Dănuț PSD DA
128. Petric Octavian PSD DA
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
130. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
131. Pop Andrei PSD DA
132. Pop Georgian PSD DA
133. Pop Tudor Rareș USR NU
134. Popa Florin PSD DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
143. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Romanescu Cristinel PNL NU
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Alexandru PSD DA
153. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
154. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
155. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
156. Sefer Cristian-George PMP NU
157. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
158. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
159. Simionca Ionuț PMP NU
160. Simonis Alfred - Robert PSD DA
161. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
162. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Spânu Ion PSD DA
165. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
167. Stancu Florinel PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
174. Szabó Ödön UDMR NU
175. Șarapatin Elvira PSD DA
176. Șimon Gheorghe PSD DA
177. Șișcu George PNL NU
178. Șotcan Theodora PSD DA
179. Șovăială Constantin PNL NU
180. Ștefan Corneliu PSD DA
181. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Teiș Alina PSD DA
185. Terea Ioan PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Tudor Beatrice PSD DA
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Turcan Raluca PNL NU
192. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
193. Tușa Adriana Diana PSD DA
194. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Vasile Daniel Minoritati DA
197. Vass Levente UDMR Abținere
198. Văcaru Alin Vasile - Abținere
199. Velcea Nicolae PSD DA
200. Vîlceanu Dan PNL NU
201. Vîrză Mihăiță PSD DA
202. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
205. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
206. Weber Mihai PSD DA
207. Zainea Cornel USR NU
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 iulie 2018, 0:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro