Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 11:00 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 11:00

Subiect vot: PLx 52/2018 - amr.6
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 114 33 21 14 4 6 10 5
- voturi pentru (DA):65 2 32 21 1 - 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):138 112 1 - 13 4 - 7 1
- abțineri:4 - - - - - - 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benedek Zacharie UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR NU
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Burciu Cristina PSD NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Căciulă Aurel PSD NU
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD NU
61. Dîrzu Ioan PSD NU
62. Dobre Mircea-Titus PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Farago Petru UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furic Iarco Minoritati NU
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Gherman Dumitru PSD NU
88. Ghilea Găvrilă PNL DA
89. Ghinea Cristian USR DA
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Huncă Mihaela PSD NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Intotero Natalia-Elena PSD NU
99. Ioniță Antoneta PNL DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD NU
101. Lazăr Sorin PSD NU
102. Longher Victoria Minoritati NU
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
108. Manole Petre-Florin PSD NU
109. Mareș Mara PNL DA
110. Marica Petru-Sorin PSD NU
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
112. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
114. Mînzatu Roxana PSD NU
115. Mohaci Mihai PSD NU
116. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Movilă Petru PMP DA
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD NU
124. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
125. Nicolae Andrei PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Niță Nicu PSD NU
128. Olteanu Daniel PNL DA
129. Oros Nechita-Adrian PNL DA
130. Oteșanu Daniela PSD NU
131. Palăr Ionel PNL DA
132. Pană Adriana-Doina PSD NU
133. Paraschiv Rodica PSD NU
134. Pașcan Emil-Marius PMP DA
135. Păle Dănuț PSD NU
136. Petrea Gabriel PSD NU
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
139. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
140. Pop Andrei PSD NU
141. Pop Georgian PSD NU
142. Pop Tudor Rareș USR DA
143. Popa Florin PSD NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
145. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
146. Presură Alexandra PSD NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
152. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
153. Rădulescu Alexandru PSD NU
154. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
155. Răduț Violeta PSD NU
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Romanescu Cristinel PNL DA
159. Roșca Lucreția PSD NU
160. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
161. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
163. Sefer Cristian-George PMP DA
164. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
168. Solomon Adrian PSD NU
169. Spânu Ion PSD NU
170. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
171. Stan Viorel PSD NU
172. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
173. Stancu Florinel PSD NU
174. Stănescu Alexandru PSD NU
175. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
176. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
177. Suciu Matei PSD NU
178. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
179. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
180. Szabó Ödön UDMR DA
181. Șarapatin Elvira PSD NU
182. Șimon Gheorghe PSD NU
183. Șovăială Constantin PNL DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Teiș Alina PSD NU
186. Tîlvăr Angel PSD NU
187. Toma Ilie PSD NU
188. Tripa Florin-Dan PSD NU
189. Tudor Beatrice PSD NU
190. Turcan Raluca PNL NU
191. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
193. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
194. Vasile Daniel Minoritati NU
195. Vass Levente UDMR NU
196. Văcaru Alin Vasile - DA
197. Velcea Nicolae PSD NU
198. Vișan George-Gabriel PSD NU
199. Vîlceanu Dan PNL DA
200. Vîrză Mihăiță PSD NU
201. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD NU
203. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
205. Weber Mihai PSD NU
206. Zainea Cornel USR DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 18:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro