Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 11:00 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 11:00

Subiect vot: PLx 52/2018 - forma inițială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 118 38 23 13 4 5 10 5
- voturi pentru (DA):143 118 - - 13 4 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):66 - 36 23 - - 5 - 2
- abțineri:6 - 1 - - - - 3 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL NU
43. Cherecheș Viorica PNL NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Culeafă Mihai PNL NU
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
68. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL NU
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
95. Gudu Vasile PNL NU
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ioniță Antoneta PNL NU
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Longher Victoria Minoritati DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL NU
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Movilă Petru PMP NU
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Olteanu Daniel PNL NU
135. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
136. Oros Nechita-Adrian PNL NU
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Palăr Ionel PNL NU
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR NU
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL -
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Romanescu Cristinel PNL NU
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stan Viorel PSD DA
179. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
180. Stancu Florinel PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
183. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
184. Suciu Matei PSD DA
185. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
186. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
187. Șarapatin Elvira PSD DA
188. Șimon Gheorghe PSD DA
189. Șișcu George PNL NU
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL NU
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Tîlvăr Angel PSD DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tripa Florin-Dan PSD DA
198. Tudor Beatrice PSD DA
199. Turcan Raluca PNL NU
200. Tușa Adriana Diana PSD DA
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
202. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
203. Vasile Daniel Minoritati DA
204. Vass Levente UDMR DA
205. Văcaru Alin Vasile - Abținere
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîlceanu Dan PNL NU
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zainea Cornel USR NU
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 23:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro