Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 11:25 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 11:25

Subiect vot: Prelungire program
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:212 116 29 23 14 4 9 12 5
- voturi pentru (DA):145 116 - - 13 4 1 9 2
- voturi împotrivă (NU):65 - 29 23 1 - 8 2 2
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL NU
37. Chichirău Cosette-Paula USR NU
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Culeafă Mihai PNL NU
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
71. Florea Damian PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL NU
83. Ghinea Cristian USR NU
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Halici Nicușor PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Iordache Florin PSD DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Longher Victoria Minoritati DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lungu Tudorița PNL NU
102. Lupașcu Costel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
114. Movilă Petru PMP NU
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL NU
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
121. Nicoară Romeo Florin PNL NU
122. Nicolae Andrei PSD DA
123. Nicolicea Eugen PSD DA
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olar Corneliu PNL NU
128. Olteanu Daniel PNL NU
129. Oros Nechita-Adrian PNL NU
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Palăr Ionel PNL NU
132. Pană Adriana-Doina PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pașcan Emil-Marius PMP NU
135. Pau Radu - Adrian PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petrea Gabriel PSD DA
138. Petric Octavian PSD DA
139. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
141. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
142. Pop Andrei PSD DA
143. Pop Georgian PSD DA
144. Pop Tudor Rareș USR NU
145. Popa Florin PSD DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
159. Roman Florin-Claudiu PNL NU
160. Romanescu Cristinel PNL NU
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
163. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
164. Sefer Cristian-George PMP NU
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Simionca Ionuț PMP NU
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Spânu Ion PSD DA
171. Stan Viorel PSD DA
172. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
173. Stancu Florinel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru PSD DA
176. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
177. Suciu Matei PSD DA
178. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
179. Szabó Ödön UDMR DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șovăială Constantin PNL NU
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
186. Tabugan Ion PMP NU
187. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
188. Teiș Alina PSD DA
189. Tîlvăr Angel PSD DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Tomac Eugen PMP NU
192. Tudor Beatrice PSD DA
193. Tudose Mihai PSD DA
194. Turcan Raluca PNL NU
195. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
196. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
197. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
198. Vasile Daniel Minoritati DA
199. Vass Levente UDMR DA
200. Văcaru Alin Vasile - DA
201. Velcea Nicolae PSD DA
202. Vișan George-Gabriel PSD DA
203. Vîlceanu Dan PNL NU
204. Vîrză Mihăiță PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
209. Weber Mihai PSD DA
210. Zainea Cornel USR NU
211. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
212. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 7:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro