Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 12:11

Subiect vot: PLx 418/2017 - amr.24
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:243 136 47 13 14 11 8 11 3
- voturi pentru (DA):89 - 46 12 14 - 8 8 1
- voturi împotrivă (NU):148 135 - - - 11 - 2 -
- abțineri:5 - 1 1 - - - 1 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD NU
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bran Ioana PSD NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cîtea Vasile PSD NU
53. Cobuz Maricela PSD NU
54. Cocoș Vasile PSD NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE NU
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
76. Dunava Costel Neculai PSD NU
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Floroiu Ionel PSD NU
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD NU
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD NU
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
89. Găină Mihăiță PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD NU
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Gilia Claudia PSD NU
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PSD NU
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
105. Huncă Mihaela PSD NU
106. Iancu Marius-Ionel PSD NU
107. Iftimie Neculai PSD NU
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
109. Intotero Natalia-Elena PSD NU
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD NU
113. Itu Cornel PSD NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD NU
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD NU
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Lovin Dumitru ALDE NU
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupașcu Costel PSD NU
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD NU
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PSD NU
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
128. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
130. Mînzatu Roxana PSD NU
131. Mocioalcă Ion PSD NU
132. Mohaci Mihai PSD NU
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Movilă Petru PMP DA
136. Mușoiu Ștefan PSD NU
137. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD NU
140. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolicea Eugen PSD NU
143. Niță Mihai ALDE NU
144. Niță Nicu PSD NU
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Olar Corneliu PNL DA
147. Olteanu Daniel PNL DA
148. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD NU
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD NU
153. Paraschiv Rodica PSD NU
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Pau Radu - Adrian PSD NU
156. Păle Dănuț PSD NU
157. Petrea Gabriel PSD NU
158. Petric Octavian PSD NU
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
160. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
162. Plumb Rovana PSD NU
163. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
164. Pop Andrei PSD NU
165. Pop Georgian PSD NU
166. Popa Florin PSD NU
167. Popa Mihai Valentin PSD NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
173. Presură Alexandra PSD NU
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
175. Radu Anișoara PSD NU
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD NU
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
181. Răduț Violeta PSD NU
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD NU
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Roșca Lucreția PSD NU
186. Rotaru Alexandru PSD NU
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
188. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Simion Lucian-Eduard PSD NU
192. Simionca Ionuț PMP DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD NU
194. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
196. Solomon Adrian PSD NU
197. Spânu Ion PSD NU
198. Stan Viorel PSD NU
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
200. Stancu Florinel PSD NU
201. Stănescu Alexandru PSD NU
202. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Matei PSD NU
206. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD NU
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
211. Șimon Gheorghe PSD NU
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD NU
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Ștefan Corneliu PSD NU
216. Ștefan Viorel PSD NU
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion PMP DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
220. Teiș Alina PSD NU
221. Tîlvăr Angel PSD NU
222. Todor Adrian PSD NU
223. Toma Ilie PSD NU
224. Tomac Eugen PMP DA
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Tripa Florin-Dan PSD NU
227. Tudor Beatrice PSD NU
228. Tudose Mihai PSD NU
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Tușa Adriana Diana PSD NU
231. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vișan George-Gabriel PSD NU
234. Vîrză Mihăiță PSD NU
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD NU
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
238. Vosganian Varujan ALDE NU
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
240. Weber Mihai PSD NU
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 0:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro