Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 12:12

Subiect vot: PLx 418/2017 - forma inițială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 139 50 23 12 11 9 10 3
- voturi pentru (DA):155 138 - - - 11 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):97 - 49 23 12 - 9 2 2
- abțineri:3 - 1 - - - - 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD -
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Viorica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Culeafă Mihai PNL NU
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
79. Erdei Dolóczki István UDMR NU
80. Farago Petru UDMR NU
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gheorghe Tinel PNL NU
93. Gheorghiu Bogdan PNL NU
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ionescu George PNL NU
112. Ioniță Antoneta PNL NU
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR NU
117. Korodi Attila UDMR NU
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL NU
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL NU
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
137. Movilă Petru PMP NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai ALDE DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olar Corneliu PNL NU
152. Olteanu Daniel PNL NU
153. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
154. Oros Nechita-Adrian PNL NU
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP NU
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Plumb Rovana PSD DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
168. Pop Andrei PSD DA
169. Pop Georgian PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
176. Preda Cezar-Florin PNL NU
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR NU
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
183. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL NU
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
196. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
197. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP NU
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
212. Suciu Matei PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR NU
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL NU
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șova Lucian PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL NU
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Viorel PSD DA
225. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
227. Tabugan Ion PMP NU
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
234. Toma Ilie PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL NU
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL NU
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL NU
244. Varga Vasile PNL NU
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vișan George-Gabriel PSD DA
247. Vîlceanu Dan PNL NU
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Vosganian Varujan ALDE DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zainea Cornel USR NU
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 aprilie 2018, 12:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro