Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:13 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:13

Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 52/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 91 28 17 5 5 1 8 2
- voturi pentru (DA):49 1 27 17 - - 1 1 2
- voturi împotrivă (NU):106 90 - - 5 5 - 6 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Avram Constantin ALDE NU
2. Axinte Vasile PSD NU
3. Balan Ioan PNL DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bălănescu Alexandru PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Benga Tudor - Vlad USR DA
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bontea Vlad PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Iulian USR DA
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE NU
23. Căciulă Aurel PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Cîtea Vasile PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
36. Csoma Botond UDMR NU
37. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Dîrzu Ioan PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Fădor Angelica PNL DA
47. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
48. Florea Damian PSD NU
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
51. Furic Iarco Minoritati NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
64. Huncă Mihaela PSD NU
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD NU
67. Ioniță Antoneta PNL DA
68. Itu Cornel PSD NU
69. Jivan Luminița-Maria PSD NU
70. Lazăr Sorin PSD NU
71. Longher Victoria Minoritati NU
72. Lovin Dumitru ALDE NU
73. Lungu Tudorița PNL DA
74. Lupașcu Costel PSD NU
75. Manole Petre-Florin PSD NU
76. Mareș Mara PNL DA
77. Marica Petru-Sorin PSD NU
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
79. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
80. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
81. Mînzatu Roxana PSD NU
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
83. Mușoiu Ștefan PSD NU
84. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
86. Neagu Nicolae PNL DA
87. Neață Eugen PSD NU
88. Nicolae Andrei PSD NU
89. Nistor Laurențiu PSD NU
90. Niță Nicu PSD NU
91. Nosa Iuliu PSD NU
92. Olteanu Daniel PNL DA
93. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
94. Oteșanu Daniela PSD NU
95. Palăr Ionel PNL DA
96. Pană Adriana-Doina PSD NU
97. Pașcan Emil-Marius PMP DA
98. Păle Dănuț PSD NU
99. Petrea Gabriel PSD NU
100. Petric Octavian PSD NU
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
102. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
103. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
104. Pop Andrei PSD NU
105. Pop Georgian PSD NU
106. Pop Tudor Rareș USR DA
107. Popa Florin PSD NU
108. Presură Alexandra PSD NU
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
113. Rădulescu Alexandru PSD NU
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
115. Răduț Violeta PSD NU
116. Roman Florin-Claudiu PNL DA
117. Romanescu Cristinel PNL DA
118. Roșca Lucreția PSD NU
119. Rotaru Alexandru PSD NU
120. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
121. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
122. Seres Dénes UDMR NU
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
125. Solomon Adrian PSD NU
126. Spânu Ion PSD NU
127. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
128. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
129. Stancu Florinel PSD NU
130. Stănescu Alexandru PSD NU
131. Suciu Matei PSD NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
134. Szabó Ödön UDMR NU
135. Șarapatin Elvira PSD NU
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
137. Șișcu George PNL DA
138. Șotcan Theodora PSD NU
139. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
140. Teiș Alina PSD NU
141. Tîlvăr Angel PSD NU
142. Toma Ilie PSD NU
143. Tripa Florin-Dan PSD NU
144. Tudor Beatrice PSD NU
145. Tudose Mihai PSD NU
146. Turcan Raluca PNL DA
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
148. Varga Vasile PNL DA
149. Vasile Daniel Minoritati NU
150. Velcea Nicolae PSD NU
151. Vîlceanu Dan PNL DA
152. Vîrză Mihăiță PSD NU
153. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
154. Vlase Petru Gabriel PSD NU
155. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
156. Weber Mihai PSD NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 23:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro