Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:18 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:18

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:171 96 30 19 9 5 4 5 3
- voturi pentru (DA):56 - 29 19 - - 4 1 3
- voturi împotrivă (NU):111 95 - - 9 5 - 2 -
- abțineri:3 - 1 - - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Avram Constantin ALDE NU
2. Axinte Vasile PSD NU
3. Balan Ioan PNL DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bălănescu Alexandru PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bende Sándor UDMR NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csoma Botond UDMR NU
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Dîrzu Ioan PSD NU
45. Dobre Mircea-Titus PSD NU
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Florea Damian PSD NU
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Furic Iarco Minoritati NU
58. Furtună Mirela PSD -
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gherman Dumitru PSD NU
65. Ghilea Găvrilă PNL DA
66. Giugea Nicolae PNL DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
68. Gudu Vasile PNL DA
69. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
71. Huncă Mihaela PSD NU
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Itu Cornel PSD NU
75. Jivan Luminița-Maria PSD NU
76. Korodi Attila UDMR NU
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Macovei Silviu Nicu PSD NU
83. Manole Petre-Florin PSD NU
84. Mareș Mara PNL DA
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
86. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
88. Mînzatu Roxana PSD NU
89. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
90. Mohaci Mihai PSD NU
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Movilă Petru PMP DA
93. Mușoiu Ștefan PSD NU
94. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neagu Nicolae PNL DA
97. Neață Eugen PSD NU
98. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
99. Nicoară Romeo Florin PNL DA
100. Nicolae Andrei PSD NU
101. Nistor Laurențiu PSD NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Nosa Iuliu PSD NU
104. Olteanu Daniel PNL DA
105. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
106. Oteșanu Daniela PSD NU
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Pană Adriana-Doina PSD NU
109. Păle Dănuț PSD NU
110. Petrea Gabriel PSD NU
111. Petric Octavian PSD NU
112. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
113. Pop Andrei PSD NU
114. Pop Georgian PSD NU
115. Pop Tudor Rareș USR DA
116. Popa Florin PSD NU
117. Presură Alexandra PSD NU
118. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
119. Prună Cristina-Mădălina USR DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
121. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
122. Rădulescu Alexandru PSD NU
123. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
124. Răduț Violeta PSD NU
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Romanescu Cristinel PNL DA
128. Roșca Lucreția PSD NU
129. Rotaru Alexandru PSD NU
130. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
131. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
132. Seres Dénes UDMR NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD NU
134. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
135. Solomon Adrian PSD NU
136. Spânu Ion PSD NU
137. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
138. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
139. Stancu Florinel PSD NU
140. Stănescu Alexandru PSD NU
141. Suciu Matei PSD NU
142. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
143. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
144. Szabó Ödön UDMR NU
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
146. Șimon Gheorghe PSD NU
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Șovăială Constantin PNL DA
149. Ștefan Corneliu PSD NU
150. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
152. Terea Ioan PSD NU
153. Tîlvăr Angel PSD NU
154. Toma Ilie PSD NU
155. Tomac Eugen PMP DA
156. Tripa Florin-Dan PSD NU
157. Tudor Beatrice PSD NU
158. Tudose Mihai PSD NU
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
161. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
162. Varga Vasile PNL DA
163. Vasile Daniel Minoritati NU
164. Velcea Nicolae PSD NU
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vlase Petru Gabriel PSD NU
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
170. Weber Mihai PSD NU
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 20:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro