Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 10:49 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 10:49

Subiect vot: PLx 52/2018 - amr.3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:206 114 32 22 16 4 7 8 3
- voturi pentru (DA):60 - 30 22 - - 6 1 1
- voturi împotrivă (NU):142 113 1 - 16 4 - 6 2
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Banias Mircea Marius - NU
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căciulă Aurel PSD NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD NU
44. Ciocan Dan PSD NU
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
47. Ciuhodaru Tudor PSD NU
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Cobuz Maricela PSD NU
50. Cocoș Vasile PSD NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR NU
53. Csoma Botond UDMR NU
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobre Mircea-Titus PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
67. Dunava Costel Neculai PSD NU
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR NU
70. Farago Petru UDMR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furic Iarco Minoritati NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghinea Cristian USR DA
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD NU
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Itu Cornel PSD NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Korodi Attila UDMR NU
101. Lazăr Sorin PSD NU
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Lovin Dumitru ALDE NU
104. Lungu Tudorița PNL DA
105. Lupașcu Costel PSD NU
106. Macovei Silviu Nicu PSD NU
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
108. Manole Petre-Florin PSD NU
109. Mareș Mara PNL DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
111. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
112. Mihalescul Dumitru PNL DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
114. Mînzatu Roxana PSD NU
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
117. Movilă Petru PMP DA
118. Mușoiu Ștefan PSD NU
119. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
121. Neagu Nicolae PNL DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Andrei PSD NU
125. Nistor Laurențiu PSD NU
126. Niță Nicu PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Olteanu Daniel PNL DA
129. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
130. Pană Adriana-Doina PSD NU
131. Paraschiv Rodica PSD NU
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Păle Dănuț PSD NU
134. Petrea Gabriel PSD NU
135. Petric Octavian PSD NU
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
137. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
138. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
139. Pop Andrei PSD NU
140. Pop Georgian PSD NU
141. Pop Tudor Rareș USR DA
142. Popa Florin PSD NU
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
145. Presură Alexandra PSD NU
146. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR DA
148. Radu Anișoara PSD NU
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
150. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
152. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
153. Răduț Violeta PSD NU
154. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
155. Roman Florin-Claudiu PNL DA
156. Romanescu Cristinel PNL DA
157. Roșca Lucreția PSD NU
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
159. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
160. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
161. Seres Dénes UDMR NU
162. Simionca Ionuț PMP DA
163. Simonis Alfred - Robert PSD NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
165. Solomon Adrian PSD NU
166. Spânu Ion PSD NU
167. Stan Viorel PSD NU
168. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
169. Stancu Florinel PSD NU
170. Stănescu Alexandru PSD NU
171. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
172. Suciu Matei PSD NU
173. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
174. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
175. Szabó Ödön UDMR NU
176. Șarapatin Elvira PSD NU
177. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șotcan Theodora PSD NU
180. Șovăială Constantin PNL DA
181. Ștefan Corneliu PSD NU
182. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
183. Tabugan Ion PMP DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Teiș Alina PSD NU
186. Tîlvăr Angel PSD NU
187. Toma Ilie PSD NU
188. Tripa Florin-Dan PSD NU
189. Tudor Beatrice PSD NU
190. Tudose Mihai PSD NU
191. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
193. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
194. Vasile Daniel Minoritati NU
195. Vass Levente UDMR NU
196. Velcea Nicolae PSD NU
197. Vexler Silviu Minoritati NU
198. Vîlceanu Dan PNL DA
199. Vîrză Mihăiță PSD NU
200. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
201. Vlase Petru Gabriel PSD NU
202. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
204. Weber Mihai PSD NU
205. Zainea Cornel USR DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 ianuarie 2019, 19:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro