Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:28 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:28

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct.33
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:169 59 35 11 31 11 8 6 8
- voturi pentru (DA):166 58 35 10 31 10 8 6 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal István UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciuta Ștefan Minoritati DA
20. Buda Ioan PSD DA
21. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
26. Călin Ion PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL DA
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Cocrea Olguța - DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Dan Iosif PSD DA
37. Diaconescu Marin PRM DA
38. Dida Corneliu Ioan PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dumitru Ion PSD DA
44. Dușa Mircea PSD DA
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Florea Damian PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Gerea Andrei Dominic PNL DA
55. Gheorghe Valeriu PNL DA
56. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
57. Ghișe Ioan - DA
58. Giurgiu Mircia - DA
59. Glăvan Ștefan PC DA
60. Grigore Dan PD-L DA
61. Grosaru Mircea Minoritati DA
62. Gubandru Aurel PSD DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Hoinaru Marian PNL DA
65. Iancu Iulian PSD DA
66. Igaș Traian Constantin PD-L DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
68. Iordache Florin PSD DA
69. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
70. Iriza Marius PRM DA
71. Iustian Mircea Teodor PNL DA
72. Kerekes Károly UDMR DA
73. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
74. Lakatos Petru UDMR DA
75. Lambrino Radu PD-L DA
76. Lificiu Petru - DA
77. Liga Dănuț PD-L DA
78. Luchian Ion PNL DA
79. Macaleți Costică PSD DA
80. Manda Iulian Claudiu PSD DA
81. Manta Pantelimon PC DA
82. Marin Constantin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
84. Máté András-Levente UDMR DA
85. Matei Cătălin Lucian PSD DA
86. Mazăre Alexandru PSD DA
87. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
88. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
89. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
90. Mătușa Tudor PRM DA
91. Meir Nati - DA
92. Mihei Andrian-Sirojea - DA
93. Mircea Costache PRM DA
94. Mircovici Niculae Minoritati DA
95. Mironescu Laurențiu PD-L DA
96. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
97. Mitrea Manuela PSD DA
98. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
99. Mînzînă Ion PRM DA
100. Mocanu Alexandru PD-L DA
101. Mocanu Vasile PSD DA
102. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
103. Moisoiu Adrian PRM DA
104. Moldovan Emil Radu PSD DA
105. Momanu Corneliu PNL DA
106. Movilă Petru PD-L DA
107. Munteanu Ioan PSD DA
108. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
109. Nechita Aurel PSD DA
110. Nedelcu Gabriela PSD DA
111. Nica Dan PSD DA
112. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
113. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oancea Viorel PNL DA
116. Olarean Aurel PD-L DA
117. Ovidenie Costel - DA
118. Paveliu Marian Sorin PNL DA
119. Petrea Constantin PD-L DA
120. Ponta Victor-Viorel PSD DA
121. Pop Claudiu Adrian PSD DA
122. Popa Nicolae PC DA
123. Popescu Ionica Constanța PC DA
124. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
125. Preda Cezar-Florin PD-L DA
126. Preda Ion PNL DA
127. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
128. Pupeză Viorel PSD DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Racoceanu Viorel PD-L DA
131. Radan Mihai Minoritati DA
132. Rădulescu Cristian PD-L DA
133. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
134. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
135. Sanda Victor PSD DA
136. Sandu-Capră Mihai PNL DA
137. Sasu Ion PSD DA
138. Săniuță Marian-Florian PSD DA
139. Scutaru Adrian George PNL DA
140. Seres Dénes UDMR DA
141. Sóki Béla UDMR DA
142. Soporan Vasile Filip PSD DA
143. Stan Ioan PSD DA
144. Stan Ion PSD DA
145. Stativă Irinel Ioan PSD DA
146. Stănișoară Mihai PD-L DA
147. Străchinaru Petre PD-L DA
148. Strungă Emil PNL DA
149. Szekely Levente Csaba UDMR DA
150. Știrbeț Cornel PNL DA
151. Tabără Valeriu PD-L DA
152. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
153. Tărniceru Petru PSD DA
154. Timar Liviu PSD DA
155. Timiș Ioan PNL DA
156. Toma Florentina Marilena PSD DA
157. Toma Horia-Victor PNL DA
158. Țundrea Ioan PC DA
159. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
160. Ujeniuc Dragoș PNL DA
161. Ungureanu Petre PNL DA
162. Ursărescu Dorinel PNL DA
163. Vasile Aurelia PSD DA
164. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
165. Văsioiu Horia PD-L DA
166. Vlădoiu Aurel PSD DA
167. Voinea Florea PSD DA
168. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
169. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 4:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro