Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 417/2017 pentru modificarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 143 54 25 18 13 8 12 5
- voturi pentru (DA):183 143 - - 17 13 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):91 - 53 25 - - 8 2 3
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:3 - - - 1 - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - -
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR -
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL NU
90. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Tinel PNL NU
105. Gheorghiu Bogdan PNL NU
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL NU
109. Ghinea Cristian USR NU
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL NU
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL NU
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PSD DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR NU
126. Ionescu George PNL NU
127. Ioniță Antoneta PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL NU
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL NU
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocanu Adrian PMP NU
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Movilă Petru PMP NU
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL NU
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL NU
167. Olteanu Daniel PNL NU
168. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
169. Oros Nechita-Adrian PNL NU
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL NU
172. Pambuccian Varujan Minoritati -
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP NU
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Plumb Rovana PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR NU
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
193. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
194. Preda Cezar-Florin PNL NU
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
198. Prună Cristina-Mădălina USR NU
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
208. Roman Florin-Claudiu PNL NU
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PMP NU
217. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP NU
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
227. Stan Viorel PSD DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
235. Suciu Matei PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șarapatin Elvira PSD DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL NU
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
249. Teiș Alina PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL NU
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Tudose Mihai PSD DA
257. Turcan Raluca PNL NU
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL NU
263. Varga Vasile PNL NU
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL NU
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR NU
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro