Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 419/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.317/2004 privind organizarea și funcționarea Consiliului Superior al Magistraturii
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:293 148 57 26 21 13 12 11 5
- voturi pentru (DA):189 148 - - 21 13 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):101 - 57 26 - - 12 2 4
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bodea Marius PNL NU
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
39. Borza Remus-Adrian - DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR NU
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL NU
57. Cherecheș Viorica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Culeafă Mihai PNL NU
75. Cupă Ion ALDE DA
76. Cupșa Ioan PNL NU
77. Dan Nicușor Daniel USR NU
78. Dehelean Silviu USR NU
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
86. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL NU
95. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
96. Florea Damian PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati Abținere
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Gheorghiu Bogdan PNL NU
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Ghilea Găvrilă PNL NU
114. Ghinea Cristian USR NU
115. Gilia Claudia PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL NU
117. Goga Octavian PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George PNL NU
132. Ioniță Antoneta PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Lazăr Sorin PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL NU
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL NU
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP NU
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
161. Movilă Petru PMP NU
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neagu Nicolae PNL NU
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL NU
176. Olteanu Daniel PNL NU
177. Oros Nechita-Adrian PNL NU
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL NU
180. Pambuccian Varujan Minoritati -
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP NU
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR NU
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
201. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
202. Preda Cezar-Florin PNL NU
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
217. Roman Florin-Claudiu PNL NU
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL NU
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP NU
227. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP NU
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
237. Stan Viorel PSD DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL NU
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL NU
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
259. Tabugan Ion PMP NU
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Teiș Alina PSD DA
262. Terea Ioan PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Todor Adrian PSD DA
265. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
266. Toma Ilie PSD DA
267. Trăilă Cristina PNL NU
268. Tripa Florin-Dan PSD DA
269. Tudor Beatrice PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcan Raluca PNL NU
272. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
275. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
276. Varga Glad-Aurel PNL NU
277. Varga Vasile PNL NU
278. Vasile Daniel Minoritati DA
279. Vass Levente UDMR DA
280. Văcaru Alin Vasile - NU
281. Velcea Nicolae PSD DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel PSD DA
284. Vîlceanu Dan PNL NU
285. Vîrză Mihăiță PSD DA
286. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zainea Cornel USR NU
293. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 23:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro