Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 448/2017 pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:294 145 58 26 21 13 12 13 6
- voturi pentru (DA):174 145 3 - - 13 - 12 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 2 24 21 - 8 - 2
- abțineri:63 - 53 2 - - 4 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR NU
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL Abținere
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL Abținere
59. Cherecheș Viorica PNL Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR NU
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
73. Csép Éva-Andrea UDMR NU
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
75. Csoma Botond UDMR NU
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Culeafă Mihai PNL Abținere
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL Abținere
80. Dan Nicușor Daniel USR NU
81. Dehelean Silviu USR NU
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL Abținere
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
89. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
95. Erdei Dolóczki István UDMR NU
96. Farago Petru UDMR NU
97. Fădor Angelica PNL Abținere
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Furic Iarco Minoritati DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
105. Gavrilă Camelia PSD DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
107. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
112. Gheorghe Tinel PNL Abținere
113. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
114. Gherman Dumitru PSD DA
115. Ghilea Găvrilă PNL NU
116. Ghinea Cristian USR NU
117. Gilia Claudia PSD DA
118. Giugea Nicolae PNL Abținere
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Halici Nicușor PSD DA
121. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
122. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
123. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
124. Huncă Mihaela PSD DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Iftimie Neculai PSD DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR NU
132. Ionescu George PNL Abținere
133. Ioniță Antoneta PNL Abținere
134. Iordache Florin PSD DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Jivan Luminița-Maria PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR NU
138. Korodi Attila UDMR NU
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
140. Lazăr Sorin PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
142. Longher Victoria Minoritati DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Lungu Tudorița PNL Abținere
145. Lupașcu Costel PSD DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
148. Manole Petre-Florin PSD DA
149. Mareș Mara PNL Abținere
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
155. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mînzatu Roxana PSD DA
158. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP NU
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
164. Movilă Petru PMP NU
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
168. Neagu Nicolae PNL Abținere
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai ALDE DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL Abținere
179. Olteanu Daniel PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL Abținere
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Plumb Rovana PSD DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR NU
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
202. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
203. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Radu Anișoara PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
216. Răduț Violeta PSD DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL Abținere
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
226. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
227. Sefer Cristian-George PMP NU
228. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
229. Seres Dénes UDMR NU
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP Abținere
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion PSD DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
238. Stan Viorel PSD DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR NU
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL Abținere
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL Abținere
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
261. Tabugan Ion PMP NU
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Teiș Alina PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Todor Adrian PSD DA
266. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
267. Toma Ilie PSD DA
268. Trăilă Cristina PNL Abținere
269. Tripa Florin-Dan PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL Abținere
273. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
278. Varga Vasile PNL Abținere
279. Vasile Daniel Minoritati DA
280. Vass Levente UDMR NU
281. Văcaru Alin Vasile - Abținere
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL Abținere
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Vosganian Varujan ALDE DA
291. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR NU
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 4:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro