Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 448/2017 pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:294 145 58 26 21 13 12 13 6
- voturi pentru (DA):174 145 3 - - 13 - 12 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 2 24 21 - 8 - 2
- abțineri:63 - 53 2 - - 4 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR NU
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Bichineț Corneliu PMP NU
29. Birchall Ana PSD DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
40. Borza Remus-Adrian - DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL Abținere
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL Abținere
59. Cherecheș Viorica PNL Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR NU
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor PSD DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cobuz Maricela PSD DA
68. Cocoș Vasile PSD DA
69. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR NU
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
73. Csép Éva-Andrea UDMR NU
74. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
75. Csoma Botond UDMR NU
76. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
77. Culeafă Mihai PNL Abținere
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL Abținere
80. Dan Nicușor Daniel USR NU
81. Dehelean Silviu USR NU
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL Abținere
86. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
88. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
89. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
95. Erdei Dolóczki István UDMR NU
96. Farago Petru UDMR NU
97. Fădor Angelica PNL Abținere
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Damian PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
103. Furic Iarco Minoritati DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Tinel PNL Abținere
114. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
115. Gherman Dumitru PSD DA
116. Ghilea Găvrilă PNL NU
117. Ghinea Cristian USR NU
118. Gilia Claudia PSD DA
119. Giugea Nicolae PNL Abținere
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
123. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
124. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
125. Huncă Mihaela PSD DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Iftimie Neculai PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR NU
133. Ionescu George PNL Abținere
134. Ioniță Antoneta PNL Abținere
135. Iordache Florin PSD DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Jivan Luminița-Maria PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR NU
139. Korodi Attila UDMR NU
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
141. Lazăr Sorin PSD DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
143. Longher Victoria Minoritati DA
144. Lovin Dumitru ALDE DA
145. Lungu Tudorița PNL Abținere
146. Lupașcu Costel PSD DA
147. Macovei Silviu Nicu PSD DA
148. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
149. Manole Petre-Florin PSD DA
150. Mareș Mara PNL Abținere
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
156. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mînzatu Roxana PSD DA
159. Mocanu Adrian PMP NU
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mohaci Mihai PSD DA
162. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
164. Movilă Petru PMP NU
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
168. Neagu Nicolae PNL Abținere
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai ALDE DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Olar Corneliu PNL Abținere
179. Olteanu Daniel PNL DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL Abținere
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
187. Pau Radu - Adrian PSD DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petrea Gabriel PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
192. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Plumb Rovana PSD DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR NU
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
202. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
203. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Radu Anișoara PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
213. Rădulescu Alexandru PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
216. Răduț Violeta PSD DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
218. Roman Florin-Claudiu PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL Abținere
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
226. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
227. Sefer Cristian-George PMP NU
228. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
229. Seres Dénes UDMR NU
230. Simion Lucian-Eduard PSD DA
231. Simionca Ionuț PMP Abținere
232. Simonis Alfred - Robert PSD DA
233. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
234. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Spânu Ion PSD DA
237. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
238. Stan Viorel PSD DA
239. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
240. Stancu Florinel PSD DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR NU
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL Abținere
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL Abținere
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
261. Tabugan Ion PMP NU
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Teiș Alina PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Todor Adrian PSD DA
266. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
267. Toma Ilie PSD DA
268. Trăilă Cristina PNL Abținere
269. Tripa Florin-Dan PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Tudose Mihai PSD DA
272. Turcan Raluca PNL Abținere
273. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
274. Tușa Adriana Diana PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
278. Varga Vasile PNL Abținere
279. Vasile Daniel Minoritati DA
280. Vass Levente UDMR NU
281. Văcaru Alin Vasile - Abținere
282. Velcea Nicolae PSD DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Vișan George-Gabriel PSD DA
285. Vîlceanu Dan PNL Abținere
286. Vîrză Mihăiță PSD DA
287. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
290. Vosganian Varujan ALDE DA
291. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zainea Cornel USR NU
294. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 19:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro