Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 566/2017 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:291 144 57 26 21 13 11 13 6
- voturi pentru (DA):201 144 - - 21 13 10 12 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 56 - - - - - 1
- abțineri:33 - 1 26 - - 1 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bodea Marius PNL NU
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
39. Borza Remus-Adrian - DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL NU
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR Abținere
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL NU
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL NU
58. Cherecheș Viorica PNL NU
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Culeafă Mihai PNL NU
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL NU
79. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
80. Dehelean Silviu USR Abținere
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PSD DA
84. Dobre Victor Paul PNL NU
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
88. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR Abținere
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL NU
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Damian PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Furic Iarco Minoritati DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
104. Gavrilă Camelia PSD DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
111. Gheorghe Tinel PNL NU
112. Gheorghiu Bogdan PNL NU
113. Gherman Dumitru PSD DA
114. Ghilea Găvrilă PNL NU
115. Ghinea Cristian USR Abținere
116. Gilia Claudia PSD DA
117. Giugea Nicolae PNL NU
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Halici Nicușor PSD DA
120. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Huncă Mihaela PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Iftimie Neculai PSD DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
131. Ionescu George PNL NU
132. Ioniță Antoneta PNL NU
133. Iordache Florin PSD DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Jivan Luminița-Maria PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL NU
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL NU
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
157. Mocanu Adrian PMP DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mohaci Mihai PSD DA
160. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
162. Movilă Petru PMP DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
166. Neagu Nicolae PNL NU
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL NU
170. Nicolae Andrei PSD DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Nistor Laurențiu PSD DA
173. Niță Mihai ALDE DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Nosa Iuliu PSD DA
176. Olar Corneliu PNL NU
177. Olteanu Daniel PNL NU
178. Oros Nechita-Adrian PNL NU
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Palăr Ionel PNL NU
181. Pambuccian Varujan Minoritati DA
182. Pană Adriana-Doina PSD DA
183. Paraschiv Rodica PSD DA
184. Pașcan Emil-Marius PMP DA
185. Pau Radu - Adrian PSD DA
186. Păle Dănuț PSD DA
187. Petrea Gabriel PSD DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR Abținere
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
201. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
202. Preda Cezar-Florin PNL NU
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
207. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
217. Roman Florin-Claudiu PNL NU
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL NU
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stan Viorel PSD DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL NU
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL NU
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
259. Tabugan Ion PMP DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Teiș Alina PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Toma Ilie PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL NU
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PNL NU
270. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
273. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
274. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
275. Varga Vasile PNL NU
276. Vasile Daniel Minoritati DA
277. Vass Levente UDMR DA
278. Văcaru Alin Vasile - Abținere
279. Velcea Nicolae PSD DA
280. Vexler Silviu Minoritati DA
281. Vișan George-Gabriel PSD DA
282. Vîlceanu Dan PNL NU
283. Vîrză Mihăiță PSD DA
284. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
285. Vlase Petru Gabriel PSD DA
286. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
287. Vosganian Varujan ALDE DA
288. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zainea Cornel USR Abținere
291. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 5:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro