Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 420/2017 pentru modificarea și completarea Legii Nr.1/2011 a Educației Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:287 145 55 25 19 13 11 13 6
- voturi pentru (DA):231 145 2 25 19 13 10 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:56 - 53 - - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL Abținere
56. Cherecheș Viorica PNL Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Culeafă Mihai PNL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL Abținere
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL Abținere
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Tinel PNL Abținere
110. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
114. Ghinea Cristian USR DA
115. Gilia Claudia PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL Abținere
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR DA
130. Ionescu George PNL Abținere
131. Ioniță Antoneta PNL Abținere
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Jivan Luminița-Maria PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL Abținere
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL Abținere
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neagu Nicolae PNL Abținere
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL Abținere
176. Olteanu Daniel PNL Abținere
177. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR DA
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
200. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
201. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
214. Răduț Violeta PSD DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL Abținere
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
236. Stan Viorel PSD DA
237. Stancu Florinel PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
243. Suciu Matei PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL Abținere
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL Abținere
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
257. Tabugan Ion PMP DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Teiș Alina PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL Abținere
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Vasile PNL Abținere
273. Vass Levente UDMR DA
274. Văcaru Alin Vasile - DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vișan George-Gabriel PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL Abținere
279. Vîrză Mihăiță PSD DA
280. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Vosganian Varujan ALDE DA
284. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR DA
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro