Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 420/2017 pentru modificarea și completarea Legii Nr.1/2011 a Educației Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:287 145 55 25 19 13 11 13 6
- voturi pentru (DA):231 145 2 25 19 13 10 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:56 - 53 - - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - Abținere
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bodea Marius PNL Abținere
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL Abținere
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL Abținere
56. Cherecheș Viorica PNL Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor PSD DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Culeafă Mihai PNL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL Abținere
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL Abținere
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian PSD DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Tinel PNL Abținere
109. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gherman Dumitru PSD DA
112. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
113. Ghinea Cristian USR DA
114. Gilia Claudia PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL Abținere
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL Abținere
130. Ioniță Antoneta PNL Abținere
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lungu Tudorița PNL Abținere
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL Abținere
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
152. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Movilă Petru PMP DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neagu Nicolae PNL Abținere
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL Abținere
176. Olteanu Daniel PNL Abținere
177. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR DA
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
200. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Anișoara PSD DA
207. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
209. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
210. Rădulescu Alexandru PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
213. Răduț Violeta PSD DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Romanescu Cristinel PNL Abținere
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
223. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
224. Sefer Cristian-George PMP DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Simion Lucian-Eduard PSD DA
228. Simionca Ionuț PMP DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
231. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Spânu Ion PSD DA
234. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
235. Stan Viorel PSD DA
236. Stancu Florinel PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
242. Suciu Matei PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șarapatin Elvira PSD DA
247. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șișcu George PNL Abținere
250. Șotcan Theodora PSD DA
251. Șova Lucian PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL Abținere
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
257. Tabugan Ion PMP DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Teiș Alina PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Todor Adrian PSD DA
262. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
263. Toma Ilie PSD DA
264. Trăilă Cristina PNL Abținere
265. Tripa Florin-Dan PSD DA
266. Tudor Beatrice PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
271. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
272. Varga Vasile PNL Abținere
273. Vass Levente UDMR DA
274. Văcaru Alin Vasile - DA
275. Velcea Nicolae PSD DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vișan George-Gabriel PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL Abținere
279. Vîrză Mihăiță PSD DA
280. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
283. Vosganian Varujan ALDE DA
284. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
285. Weber Mihai PSD DA
286. Zainea Cornel USR DA
287. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 aprilie 2018, 10:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro