Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 600/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.76/2017 privind înființarea Societății Editura Didactică și Pedagogică -S.A. ca urmare a reorganizării Regiei Autonome "Editura Didactică și Pedagogică " prin transformare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:292 145 57 26 20 13 12 13 6
- voturi pentru (DA):191 144 - - 20 13 - 12 2
- voturi împotrivă (NU):97 - 55 26 - - 12 - 4
- abțineri:3 - 2 - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL NU
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL NU
57. Cherecheș Viorica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dan Nicușor Daniel USR NU
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL NU
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
87. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Damian PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan PNL NU
111. Gherman Dumitru PSD DA
112. Ghilea Găvrilă PNL NU
113. Ghinea Cristian USR NU
114. Gilia Claudia PSD DA
115. Giugea Nicolae PNL NU
116. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
117. Halici Nicușor PSD DA
118. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huncă Mihaela PSD DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ionescu George PNL NU
130. Ioniță Antoneta PNL NU
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
139. Longher Victoria Minoritati DA
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lungu Tudorița PNL NU
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL NU
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
152. Mihalescul Dumitru PNL NU
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP NU
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
161. Movilă Petru PMP NU
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neagu Nicolae PNL NU
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD -
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL NU
176. Olteanu Daniel PNL NU
177. Oros Nechita-Adrian PNL NU
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL NU
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP NU
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
189. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR NU
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
200. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
201. Preda Cezar-Florin PNL NU
202. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
203. Presură Alexandra PSD DA
204. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
205. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
206. Prună Cristina-Mădălina USR NU
207. Radu Anișoara PSD DA
208. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
210. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
211. Rădulescu Alexandru PSD DA
212. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
213. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
214. Răduț Violeta PSD DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
216. Roman Florin-Claudiu PNL NU
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Romanescu Cristinel PNL NU
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP NU
226. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP NU
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
236. Stan Viorel PSD DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL NU
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Șovăială Constantin PNL NU
255. Ștefan Corneliu PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
259. Tabugan Ion PMP NU
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Teiș Alina PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
265. Toma Ilie PSD DA
266. Trăilă Cristina PNL NU
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL NU
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
276. Varga Vasile PNL NU
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile - DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL NU
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Vosganian Varujan ALDE DA
289. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR NU
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 26 aprilie 2018, 7:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro