Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2018 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 20 martie 2018, ora 13:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 600/2017 Lege pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 76/2017 privind înființarea Societății Editura Didactică și Pedagogică - S.A. ca urmare a reorganizării Regiei Autonome „Editura Didactică și Pedagogică” prin transformare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:292 145 57 26 20 13 12 13 6
- voturi pentru (DA):191 144 - - 20 13 - 12 2
- voturi împotrivă (NU):97 - 55 26 - - 12 - 4
- abțineri:3 - 2 - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL NU
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR NU
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL NU
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL NU
57. Cherecheș Viorica PNL NU
58. Chichirău Cosette-Paula USR NU
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dan Nicușor Daniel USR NU
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL NU
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
87. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drulă Cătălin USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Farago Petru UDMR DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Damian PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
100. Furic Iarco Minoritati DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
103. Gavrilă Camelia PSD DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Tinel PNL NU
111. Gheorghiu Bogdan PNL NU
112. Gherman Dumitru PSD DA
113. Ghilea Găvrilă PNL NU
114. Ghinea Cristian USR NU
115. Gilia Claudia PSD DA
116. Giugea Nicolae PNL NU
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
118. Halici Nicușor PSD DA
119. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Huncă Mihaela PSD DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ion Stelian-Cristian USR NU
130. Ionescu George PNL NU
131. Ioniță Antoneta PNL NU
132. Iordache Florin PSD DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Jivan Luminița-Maria PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Longher Victoria Minoritati DA
141. Lovin Dumitru ALDE DA
142. Lungu Tudorița PNL NU
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manole Petre-Florin PSD DA
147. Mareș Mara PNL NU
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
153. Mihalescul Dumitru PNL NU
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mînzatu Roxana PSD DA
156. Mocanu Adrian PMP NU
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mohaci Mihai PSD DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
161. Movilă Petru PMP NU
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neagu Nicolae PNL NU
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechifor Cătălin-Ioan PSD -
168. Nicoară Romeo Florin PNL NU
169. Nicolae Andrei PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nistor Laurențiu PSD DA
172. Niță Mihai ALDE DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Olar Corneliu PNL NU
176. Olteanu Daniel PNL NU
177. Oros Nechita-Adrian PNL NU
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL NU
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP NU
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
190. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
191. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
192. Plumb Rovana PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR NU
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
201. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
202. Preda Cezar-Florin PNL NU
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
207. Prună Cristina-Mădălina USR NU
208. Radu Anișoara PSD DA
209. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
211. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
212. Rădulescu Alexandru PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
217. Roman Florin-Claudiu PNL NU
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Romanescu Cristinel PNL NU
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Rotaru Alexandru PSD DA
222. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
223. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP NU
227. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP NU
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
237. Stan Viorel PSD DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Szabó Ödön UDMR DA
249. Șarapatin Elvira PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL NU
253. Șotcan Theodora PSD DA
254. Șova Lucian PSD DA
255. Șovăială Constantin PNL NU
256. Ștefan Corneliu PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
259. Tabugan Ion PMP NU
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Teiș Alina PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
265. Toma Ilie PSD DA
266. Trăilă Cristina PNL NU
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL NU
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
274. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
275. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
276. Varga Vasile PNL NU
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vass Levente UDMR DA
279. Văcaru Alin Vasile - DA
280. Velcea Nicolae PSD DA
281. Vexler Silviu Minoritati DA
282. Vișan George-Gabriel PSD DA
283. Vîlceanu Dan PNL NU
284. Vîrză Mihăiță PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Vosganian Varujan ALDE DA
289. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
290. Weber Mihai PSD DA
291. Zainea Cornel USR NU
292. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro