Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 274/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.38/2017 privind modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 136 50 26 19 9 6 13 4
- voturi pentru (DA):262 135 50 26 19 9 6 13 4
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Constantin Daniel - DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Ioniță Antoneta PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Mihai ALDE DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olteanu Daniel PNL DA
155. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP DA
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
170. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR DA
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Pavel PNL DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Preda Cezar-Florin PNL DA
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PMP DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simionca Ionuț PMP DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PSD DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL DA
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Ștefan Ion PNL DA
231. Ștefan Viorel PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tabugan Ion PMP DA
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Varga Vasile PNL DA
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR DA
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 1:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro