Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 466/2016 privind "Legea Centenarului Marii Uniri de la 1 Decembrie 1918"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:256 133 53 26 11 9 6 14 4
- voturi pentru (DA):254 133 53 26 10 9 6 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Constantin Daniel - DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghinea Cristian USR DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mohaci Mihai PSD DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Olar Corneliu PNL DA
147. Olteanu Daniel PNL DA
148. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP DA
156. Pau Radu - Adrian PSD DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petric Octavian PSD DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
162. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
163. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Radu Anișoara PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
181. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
182. Rădulescu Alexandru PSD DA
183. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
195. Sefer Cristian-George PMP DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simionca Ionuț PMP DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stan Viorel PSD DA
207. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șova Lucian PSD DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Corneliu PSD DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Ștefan Viorel PSD DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
225. Tabugan Ion PMP DA
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Teiș Alina PSD DA
228. Terea Ioan PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tripa Florin-Dan PSD DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Tudose Mihai PSD DA
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Varga Vasile PNL DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vass Levente UDMR DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vișan George-Gabriel PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vlase Petru Gabriel PSD DA
250. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
251. Vosganian Varujan ALDE DA
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 19:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro