Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 2/2018 pentru ratificarea Tratatului între România și Republica Federativă a Braziliei privind asistența judiciară reciprocă în materie penală, semnat la Brasilia, la 13 iunie 2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:264 134 51 26 20 10 4 14 5
- voturi pentru (DA):264 134 51 26 20 10 4 14 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Constantin Daniel - DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Olteanu Daniel PNL DA
158. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP DA
166. Pau Radu - Adrian PSD DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Georgian PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Pavel PNL DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PMP DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șotcan Theodora PSD DA
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Varga Vasile PNL DA
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Vass Levente UDMR DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
259. Vosganian Varujan ALDE DA
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zainea Cornel USR DA
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 4:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro