Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 503/2017 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:256 133 51 25 17 7 5 14 4
- voturi pentru (DA):169 133 - - 17 7 - 11 1
- voturi împotrivă (NU):81 - 48 25 - - 4 1 3
- abțineri:6 - 3 - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
80. Florea Damian PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati NU
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL NU
93. Gheorghiu Bogdan PNL NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL NU
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ionescu George PNL NU
113. Ioniță Antoneta PNL NU
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL NU
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai ALDE DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olar Corneliu PNL NU
152. Olteanu Daniel PNL NU
153. Oprișcan Mihai Doru PNL Abținere
154. Oros Nechita-Adrian PNL NU
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL NU
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pașcan Emil-Marius PMP NU
161. Pau Radu - Adrian PSD DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
178. Preda Cezar-Florin PNL NU
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL NU
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PMP NU
201. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
204. Simionca Ionuț PMP NU
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PSD DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL NU
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șova Lucian PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL NU
225. Ștefan Corneliu PSD DA
226. Ștefan Ion PNL NU
227. Ștefan Viorel PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL Abținere
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Tudose Mihai PSD DA
237. Turcan Raluca PNL NU
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
241. Varga Vasile PNL NU
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Velcea Nicolae PSD DA
246. Vexler Silviu Minoritati DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
250. Vlase Petru Gabriel PSD DA
251. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR NU
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 19:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro