Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2018 > 15:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 martie 2018, ora 15:40

Subiect vot: Sesiune de acomodare cu votul electronic in cadrul sedintelor comune ale Camerei Deputatilor si Senatului - 8 voturi electronice.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE PMP
- prezenți:292 119 41 22 16 9 - 10 2 50 6 8 6 3 -
- voturi pentru (DA):184 113 3 - 13 6 - 5 2 34 1 1 4 2 -
- voturi împotrivă (NU):64 4 31 5 3 1 - 3 - 10 2 3 2 - -
- abțineri:34 2 5 16 - - - - - 4 2 4 - 1 -
- nu au votat:10 - 2 1 - 2 - 2 - 2 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL NU
6. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Arcaș Viorel senator PSD Abținere
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL Abținere
13. Avram Constantin deputat ALDE DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
17. Bădălău Niculae senator PSD DA
18. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
19. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
20. Benedek Zacharie deputat UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
22. Benkő Erika deputat UDMR DA
23. Bica Dănuț deputat PNL NU
24. Birchall Ana deputat PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
27. Bodea Marius deputat PNL NU
28. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
30. Bontea Vlad deputat PSD DA
31. Borza Remus-Adrian deputat - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
34. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
35. Bran Ioana deputat PSD DA
36. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
37. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
41. Bulacu Romulus senator PNL Abținere
42. Burciu Cristina deputat PSD DA
43. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
44. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
45. Calista Mara-Daniela deputat PNL NU
46. Calotă Florică Ică deputat ALDE -
47. Caracota Iancu senator PNL NU
48. Cazan Mircea-Vasile senator PNL -
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
50. Căciulă Aurel deputat PSD DA
51. Călin Ion deputat PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
55. Cherecheș Florica deputat PNL NU
56. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
58. Chiriac Viorel deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
60. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD NU
61. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
63. Ciuhodaru Tudor deputat PSD NU
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Cobuz Maricela deputat PSD DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Coliban Allen senator USR Abținere
68. Corlățean Titus senator PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina deputat USR Abținere
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL Abținere
71. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
73. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
74. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
75. Csoma Botond deputat UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
78. Cupșa Ioan deputat PNL NU
79. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
80. Dan Nicușor Daniel deputat USR Abținere
81. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
82. Deneș Ioan senator PSD DA
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
85. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
86. Dobre Mircea-Titus deputat PSD DA
87. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
88. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
89. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
90. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
92. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
93. Farago Petru deputat UDMR NU
94. Fălcoi Nicu senator USR NU
95. Federovici Doina Elena senator PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Florea Damian deputat PSD DA
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
99. Floroiu Ionel deputat PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
101. Furic Iarco deputat Minoritati DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
105. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
106. Găină Mihăiță deputat PSD DA
107. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
108. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
111. Gherman Dumitru deputat PSD DA
112. Ghica Cristian senator USR NU
113. Gilia Claudia deputat PSD DA
114. Giugea Nicolae deputat PNL DA
115. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
117. Hadârcă Ion senator ALDE DA
118. Halici Nicușor deputat PSD DA
119. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
120. Huncă Mihaela deputat PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL -
122. Iancu Iulian deputat PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
124. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
125. Ilea Vasile senator PSD NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
129. Ionescu George deputat PNL NU
130. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
131. Iordache Florin deputat PSD DA
132. Iordache Virginel senator PSD NU
133. Itu Cornel deputat PSD DA
134. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
135. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
136. Kelemen Hunor deputat UDMR NU
137. Korodi Attila deputat UDMR DA
138. László Attila senator UDMR NU
139. Lazăr Sorin deputat PSD DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
141. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD -
142. Longher Victoria deputat Minoritati -
143. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
144. Lungu Tudorița deputat PNL Abținere
145. Lupașcu Costel deputat PSD DA
146. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
147. Lupu Victorel senator PSD NU
148. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
149. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
150. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
151. Manoliu Dan senator PSD DA
152. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
153. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
154. Marin Gheorghe senator PSD -
155. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
156. Marussi George-Nicolae senator USR Abținere
157. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
158. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
159. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
160. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
161. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
162. Mihu Ștefan senator PSD DA
163. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
164. Moga Nicolae senator PSD NU
165. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
166. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
167. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
170. Neagu Nicolae deputat PNL NU
171. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PSD DA
172. Nicolae Andrei deputat PSD Abținere
173. Nicolae Șerban senator PSD NU
174. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
175. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
176. Niță Mihai deputat ALDE DA
177. Niță Nicu deputat PSD DA
178. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
179. Olar Corneliu deputat PNL DA
180. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
181. Oros Nechita-Adrian deputat PNL -
182. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
183. Palăr Ionel deputat PNL NU
184. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
185. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
186. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
187. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
188. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
189. Pavel Marian senator PSD NU
190. Păle Dănuț deputat PSD DA
191. Pănescu Doru-Adrian senator PSD NU
192. Petcu Toma-Florin deputat ALDE NU
193. Petrea Gabriel deputat PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
196. Plumb Rovana deputat PSD DA
197. Podașcă Gabriela-Maria deputat PSD DA
198. Pop Andrei deputat PSD DA
199. Pop Gheorghe senator PSD DA
200. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
201. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
202. Popa Florin deputat PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
204. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
205. Popescu Pavel deputat PNL NU
206. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
207. Preda Radu-Cosmin senator PSD NU
208. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
209. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
210. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
211. Prună Cristina-Mădălina deputat USR -
212. Radu Anișoara deputat PSD DA
213. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
215. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
216. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
218. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
219. Răduț Violeta deputat PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD Abținere
221. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
222. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
223. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
224. Romașcanu Lucian senator PSD DA
225. Roșca Lucreția deputat PSD DA
226. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
228. Ruse Mihai senator ALDE Abținere
229. Salan Viorel senator PSD Abținere
230. Savin Emanoil senator PSD DA
231. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
232. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
233. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
235. Silistru Doina senator PSD DA
236. Simionca Ioan senator ALDE DA
237. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
238. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat - DA
239. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
240. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
241. Solomon Adrian deputat PSD DA
242. Soporan Aurel-Horea senator PSD NU
243. Spânu Ion deputat PSD DA
244. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL Abținere
245. Stan Viorel deputat PSD DA
246. Stancu Florinel deputat PSD DA
247. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
248. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
249. Stănescu Paul senator PSD DA
250. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
251. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati -
252. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
253. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE -
254. Szabó Ödön deputat UDMR DA
255. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
256. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
257. Șișcu George deputat PNL NU
258. Șotcan Theodora deputat PSD DA
259. Șovăială Constantin deputat PNL NU
260. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
261. Ștefan Ion deputat PNL NU
262. Ștefan Viorel deputat PSD DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
264. Teiș Alina deputat PSD DA
265. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
266. Toma Ilie deputat PSD DA
267. Toma Vasilică senator PSD Abținere
268. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
269. Trufin Lucian senator PSD DA
270. Tudor Beatrice deputat PSD DA
271. Tudose Mihai deputat PSD DA
272. Turcan Raluca deputat PNL NU
273. Turos Lóránd senator UDMR DA
274. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
275. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
276. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
277. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
278. Varga Vasile deputat PNL NU
279. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
280. Vass Levente deputat UDMR DA
281. Velcea Nicolae deputat PSD DA
282. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
284. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
285. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
286. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
287. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
288. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
289. Vulpescu Ioan senator PSD DA
290. Weber Mihai deputat PSD DA
291. Zainea Cornel deputat USR Abținere
292. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 16:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro