Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:35 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:35

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct.51
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:156 49 32 13 27 12 8 7 8
- voturi pentru (DA):152 49 32 12 27 9 8 7 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 1 - 2 - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciuta Ștefan Minoritati DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Canacheu Costică PD-L DA
23. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Câmpanu Liviu PNL DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciopraga Mircea PNL DA
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Cocrea Olguța - DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Cutean Vasile Emilian PSD DA
34. Dan Iosif PSD DA
35. Diaconescu Marin PRM DA
36. Dida Corneliu Ioan PSD DA
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L DA
45. Faina Constantin PC DA
46. Fenechiu Relu PNL DA
47. Florea Damian PC DA
48. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Gabor Gheorghe PNL DA
51. Găleteanu Monalisa PSD DA
52. Gheorghe Valeriu PNL DA
53. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
54. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
55. Ghișe Ioan - DA
56. Giurgiu Mircia - DA
57. Glăvan Ștefan PC DA
58. Grigore Dan PD-L DA
59. Grosaru Mircea Minoritati DA
60. Gubandru Aurel PSD DA
61. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
62. Iancu Iulian PSD DA
63. Ibram Iusein Minoritati DA
64. Ifrim Mircea PRM DA
65. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
66. Iordache Florin PSD DA
67. Iriza Marius PRM DA
68. Iustian Mircea Teodor PNL DA
69. Kerekes Károly UDMR DA
70. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
71. Kovacs Attila UDMR DA
72. Lakatos Petru UDMR DA
73. Lambrino Radu PD-L DA
74. Lificiu Petru - DA
75. Liga Dănuț PD-L DA
76. Luchian Ion PNL DA
77. Manta Pantelimon PC DA
78. Marin Constantin PSD DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
80. Máté András-Levente UDMR DA
81. Matei Cătălin Lucian PSD DA
82. Mazăre Alexandru PSD DA
83. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
84. Mătușa Tudor PRM DA
85. Meir Nati - DA
86. Mihei Andrian-Sirojea - DA
87. Mircea Costache PRM DA
88. Mircovici Niculae Minoritati DA
89. Mironescu Laurențiu PD-L DA
90. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
91. Mocanu Alexandru PD-L DA
92. Mocanu Vasile PSD DA
93. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
94. Moisoiu Adrian PRM DA
95. Moldovan Emil Radu PSD DA
96. Momanu Corneliu PNL DA
97. Movilă Petru PD-L DA
98. Munteanu Ioan PSD DA
99. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
100. Nechita Aurel PSD DA
101. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
102. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Oancea Viorel PNL DA
105. Olarean Aurel PD-L DA
106. Ovidenie Costel - DA
107. Pardău Dumitru PNL DA
108. Paveliu Marian Sorin PNL DA
109. Petrea Constantin PD-L DA
110. Ponta Victor-Viorel PSD DA
111. Pop Claudiu Adrian PSD DA
112. Popa Nicolae PC DA
113. Popescu Ionica Constanța PC DA
114. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
115. Pruteanu Vasile PNL DA
116. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
117. Pupeză Viorel PSD DA
118. Pușcă Mircea Valer PNL DA
119. Racoceanu Viorel PD-L DA
120. Radan Mihai Minoritati DA
121. Rădulescu Cristian PD-L DA
122. Rogin Marius PD-L DA
123. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
124. Rus Ioan Aurel PRM DA
125. Sanda Victor PSD DA
126. Sandu-Capră Mihai PNL DA
127. Săniuță Marian-Florian PSD DA
128. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Sóki Béla UDMR DA
131. Soporan Vasile Filip PSD DA
132. Stan Ioan PSD DA
133. Stan Ion PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Stănișoară Mihai PD-L DA
136. Strungă Emil PNL DA
137. Szekely Levente Csaba UDMR DA
138. Știrbeț Cornel PNL DA
139. Știucă Alecsandru PSD DA
140. Tărniceru Petru PSD DA
141. Timar Liviu PSD DA
142. Timiș Ioan PNL DA
143. Toma Florentina Marilena PSD DA
144. Toma Horia-Victor PNL DA
145. Toró Tiberiu UDMR Abținere
146. Țundrea Ioan PC DA
147. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
148. Ujeniuc Dragoș PNL DA
149. Ungureanu Petre PNL DA
150. Ursărescu Dorinel PNL DA
151. Vasile Aurelia PSD DA
152. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
153. Văsioiu Horia PD-L DA
154. Vlădoiu Aurel PSD DA
155. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
156. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 13:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro