Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:41 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:41

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct. 74
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:158 44 31 15 33 11 8 8 8
- voturi pentru (DA):153 44 31 13 31 10 8 8 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - 1 - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Daniel PD-L -
23. Buda Ioan PSD DA
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL DA
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Chiș Filonaș PSD DA
30. Cindrea Ioan PSD DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD DA
33. Cocrea Olguța - DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Diaconescu Marin PRM DA
36. Dida Corneliu Ioan PSD DA
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dumitru Ion PSD DA
44. Dușa Mircea PSD DA
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Florea Damian PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Gerea Andrei Dominic PNL DA
55. Gheorghe Valeriu PNL DA
56. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
57. Ghișe Ioan - DA
58. Giurgiu Mircia - DA
59. Glăvan Ștefan PC DA
60. Grigore Dan PD-L DA
61. Grosaru Mircea Minoritati DA
62. Gubandru Aurel PSD DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ifrim Mircea PRM DA
67. Igaș Traian Constantin PD-L DA
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
69. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
70. Iriza Marius PRM DA
71. Iustian Mircea Teodor PNL DA
72. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
73. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
74. Kovacs Attila UDMR DA
75. Lakatos Petru UDMR DA
76. Lambrino Radu PD-L DA
77. Lificiu Petru - DA
78. Liga Dănuț PD-L DA
79. Luchian Ion PNL DA
80. Manolescu Oana Minoritati DA
81. Manta Pantelimon PC DA
82. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Matei Cătălin Lucian PSD DA
85. Mazăre Alexandru PSD DA
86. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
87. Mătușa Tudor PRM DA
88. Meir Nati - DA
89. Mihei Andrian-Sirojea - DA
90. Mircea Costache PRM DA
91. Mircovici Niculae Minoritati DA
92. Mironescu Laurențiu PD-L DA
93. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
94. Mitrea Manuela PSD DA
95. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
96. Mocanu Alexandru PD-L DA
97. Mocanu Vasile PSD DA
98. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
99. Moisoiu Adrian PRM DA
100. Moldovan Emil Radu PSD DA
101. Momanu Corneliu PNL DA
102. Movilă Petru PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Nechita Aurel PSD DA
105. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
106. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
107. Nițulescu Teodor PRM DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Oancea Viorel PNL DA
110. Olarean Aurel PD-L DA
111. Ovidenie Costel - DA
112. Pardău Dumitru PNL DA
113. Petrea Constantin PD-L DA
114. Popa Nicolae PC DA
115. Popescu Ionica Constanța PC DA
116. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
117. Preda Ion PNL DA
118. Pruteanu Vasile PNL DA
119. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
120. Pușcă Mircea Valer PNL DA
121. Racoceanu Viorel PD-L DA
122. Radan Mihai Minoritati DA
123. Rădulescu Cristian PD-L -
124. Rogin Marius PD-L DA
125. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
126. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
127. Sanda Victor PSD DA
128. Sandu-Capră Mihai PNL DA
129. Săniuță Marian-Florian PSD DA
130. Sârb Gheorghe PD-L DA
131. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
132. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Sóki Béla UDMR DA
135. Soporan Vasile Filip PSD DA
136. Stan Ioan PSD DA
137. Stan Ion PSD DA
138. Stativă Irinel Ioan PSD DA
139. Stănișoară Mihai PD-L DA
140. Străchinaru Petre PD-L DA
141. Strungă Emil PNL DA
142. Știrbeț Cornel PNL DA
143. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
144. Tărniceru Petru PSD DA
145. Timar Liviu PSD DA
146. Timiș Ioan PNL DA
147. Toma Florentina Marilena PSD DA
148. Toma Horia-Victor PNL DA
149. Țundrea Ioan PC DA
150. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
151. Ujeniuc Dragoș PNL DA
152. Ungureanu Petre PNL DA
153. Ursărescu Dorinel PNL DA
154. Vasile Aurelia PSD DA
155. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
156. Vlădoiu Aurel PSD DA
157. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
158. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 20:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro