Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.04.2018 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 aprilie 2018, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 404/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2007 privind regimul ariilor naturale protejate, conservarea habitatelor naturale, a florei și faunei sălbatice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 139 51 21 16 10 11 14 8
- voturi pentru (DA):164 139 - - - 10 1 11 3
- voturi împotrivă (NU):88 - 49 20 16 - - 1 2
- abțineri:15 - 1 - - - 10 2 2
- nu au votat:3 - 1 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Cherecheș Viorica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Constantin Daniel - -
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR NU
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL NU
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR -
78. Erdei Dolóczki István UDMR NU
79. Farago Petru UDMR NU
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL NU
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL NU
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
101. Gudu Vasile PNL NU
102. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR NU
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR NU
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL NU
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocanu Adrian PMP Abținere
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
143. Movilă Petru PMP Abținere
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL NU
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olteanu Daniel PNL NU
157. Oprișcan Mihai Doru - DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL NU
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL NU
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
171. Plumb Rovana PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
173. Ponta Victor-Viorel - NU
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR NU
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
181. Popescu Pavel PNL NU
182. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
183. Preda Cezar-Florin PNL NU
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
188. Prună Cristina-Mădălina USR NU
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL NU
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
202. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
203. Sefer Cristian-George PMP Abținere
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Seres Dénes UDMR NU
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
207. Simion Lucian-Eduard PSD DA
208. Simionca Ionuț PMP Abținere
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR NU
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL NU
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL NU
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL NU
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tabugan Ion PMP Abținere
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL NU
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL NU
253. Varga Vasile PNL NU
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vass Levente UDMR NU
257. Văcaru Alin Vasile - Abținere
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL NU
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
264. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL -
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR NU
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 8:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro